موزه 400 میلیون دلاری خالق «جنگ ستارگان» در شیکاگو

0

به نقل از گیگر:

طرح جرج لوکاس برای ساخت موزه‌ای 400 میلیون دلاری در ساحل دریاچه میشیگان از سوی مقامات شهر شیکاگو پذیرفته شد.

 به گزارش سینماخبر،شورای شهر شیگاکو با اکثریت آرا به نفع ساخت موزه 28 هزار مترمربعی هنرهای روایتی خالق «جنگ ستارگان» رای دادند. این موزه علاوه بر نگهداری اشیائی از فیلم‌های «جنگ ستارگان» و «ایندیانا جونز»، خانه آثار هنری جمع‌آوری شده از سوی جرج لوکاس از جمله نقاشی‌های نورمن راکول نیز خواهد بود.

جرج لوکاس سال گذشته تصمیم گرفت که این موزه را به جای سان‌فرانسیسکو در شیکاگو بسازد. این کارگردان همواره از شیکاگو که زادگاه همسرش نیز هست، به عنوان خانه دوم خود نام برده است.

موزه جرج لوکاس

رام امانوئل شهردار شیکاگو به عنوان یکی از حامیان ساخت این موزه، اعتقاد دارد که ساخت این بنا باعث ایجاد فرصت‌های شغلی و فرهنگی خواهد شد. در هرحال ساخت این موزه منتقدانی نیز دارد که با ساخت این بنا در ساحل دریاچه مخالفند. به خاطر همین انتقادها سازندگان موزه مجبور شدند اندکی در طراحی پیشروی موزه تغییر ایجاد کرده و حدود 10 هزار مترمربع از نقشه اولیه ساخت موزه کم کنند. با این وجود گروه حفاظت از پارک‌های شیکاگو با طرح شکایتی در دادگاه فدرال خواستار توقف طرح ساخت موزه شده است.

کار ساخت و ساز موزه از بهار سال آینده آغاز و سال 2019 درهای موزه به روی عموم گشوده خواهد شد. این موزه شامل سه تالار برای نمایش فیلم، برگزاری سخنرانی‌ها و ورک‌شاپ‌ها خواهد بود.

منبع:خبرانلاين

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید