موسس بنچمارک Geekbench: آیفون رقیبان اندرویدی را درهم کوبید

0

موسس بنچمارک Geekbench: آیفون رقیبان اندرویدی را درهم کوبید

در طی چند سال گذشته، اپل با ساخت تراشه های قدرتمند خود که بر روی گوشی و  های هوشمند استفاده می شود، یک اختلاف مشخصی بین عملکرد گوشی های آیفون و اندروید ایجاد کرده است. ماه گذشته اپل، آیفون های 8 و 8 پلاس ( و آیفون X در آینده ای نزدیک) با چیپ ست جدید خود، A11 Bionic معرفی کرد، نامی که یادآوری سرعت در ذهن است.

جان پول، بنیانگذار Primate Labs، کمپانی که تست بنچمارک Geekbench را ایجاد کرد، اشاره کرده است که امتیاز آیفون های مدل جدید، در گیک بنچ در مقایسه با پرچمداران اندرویدی 50 درصد بالاتر است. سوالی که پول مطرح میکند، اینست که چرا این چنین جهشی در عملکرد را تنها در چیپ های اپل می بینیم؟

چیزی که من اصلاً نمی فهمم اینست که چرا عملکرد گوشی ها در سمت اندروید ثابت مانده است؟ چرا همچین جهش بزرگی را نمی بینید. من متوجه اتفاقاتی که میفتد نمی شوم. در این نقطه شما عملکردی در سطح یک کامپیوتر را در گوشی می بینید. هیچ راهی نیست که جور دیگری به مساله نگاه کنید. من حتی تصور هم نمیکردم که می توانم با نسل اول آیفونم بتوانم ویدئویی را ویرایش کنم.

تصمیم  اپل برای طراحی و تسعه چیپ ست باعث شده است که دست این شرکت برای تعیین مسیر حرکت آیفون در نسل های بعدی باز باشد. در حالیکه سامسونگ چیپ اختصاصی خود اگزینوس و هواوی خط تولید Kirin را در اختیار دارند، گوشی های اندرویدی توسط تولیدکنندگان مختلفی تولید شوند که هر کدام از آنها از چیپ ست های متفاوتی استفاده می کنند. این امر منجر به عملکرد نامناسب آنها می شود و رقابت گوشی های اندرویدی با آیفون را سخت تر میکند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید