موفقیت انستیتو پاستور در بهره مندی از مخمر نوترکیب

0

رییس انستیتو پاستور ایران از موفقیت این مرکز استراتژیک واکسن سازی در استفاده از فناوری نوعی مخمر نوترکیب خبر داد.

مصطفی قانعی رییس انستیتو پاستور ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛اظهار داشت : به همت تلاش‌های بیش از یکسال محققان برجسته پاستور ، هم اکنون فاز نخست بهره برداری از نوعی مخمر نو ترکیب به منظور تولید آلبومیم آزمایشگاهی با موفقیت انجام شد و به همین منظور آزمایشگاه ویژه تولید این نوع مخمر نیز تا پایان شهریورماه سال جاری راه اندازی می‌شود.  
 
وی با  تاکید بر اینکه هم اکنون تولید انبوه آلبومیم آزمایشگاهی در انتظار اخذ تاییدیه های نهایی از سوی وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی به سر می برد، گفت  : در واقع آلبومیم مهمترین ماده برای افزایش کیفیت و اثرگذراری داروها و واکسن های در صنعت داروسازی جهان است که هم اکنون کشورمان به دانش فنی و تولید این محصول استراتژیک و نهایی دست یافته است.  
 
رییس انستیتو پاستور ایران تصریح کرد : هم اکنون  به واسطه مهندسی ژنتیکی و ارائه دستور های ژنی خاصی به نوعی مخمر نوترکیب ، این مرکز توانست  آلبومیم کاملا خالص آزمایشگاهی را از آن استخراج کند، ماده ای که حیاتی ترین محصول برای انجام تست ها آزمایشگاهی با کیفیت فوق العاده در تولید دارو و واکسن محسوب می‌شود.
 
قانعی اظهار داشت : به طور کلی آلبومیم دو دسته اساسی دارد که در نوعی از آن  به علت  داشتن منشاء پلاسما و تولید انبوه  آن در پالایشگاه های پلاسمایی در ترکیبات  داروها و واکسن های با کیفیت بالا به کار میرود ، ولی تولید هر دارویی نیازمند انجام تست های بسیار دقیق کیفیت سنجی است که فقط با وجود آلبونیم کاملا خالص یا اصطلاحا آزمایشگاهی محقق می‌شود.
 
وی گفت : هر چند هزینه تولید هر دو نوع آلبومیم سنگین است اما نوع خالص و آزمایشگاهی آن پیش از این با قیمت های بسیار گزافی از سایر کشور ها همچون آلمان تامین می‌شد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید