موفقیت ایران در کاهش 75 درصدی سوء تغذیه

0

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از موفقیت ایران در کاهش 75 درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر 5 سال در کشور خبر داد.

زهرا عبدالهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی غذا «آب و هوا در حال تغییر است و غذا و کشاورزی هم باید تغییر کند» نام گذاری شده ، عنوان کرد: این شعار با هدف احساس سازی و حمایت سیاسی به منظور برقراری امنیت غذا و تغذیه، کاهش سو تغذیه و ریشه کنی گرسنگی نام گذاری شده است.

وی ادامه داد: طبق آمارهای موجود 870 میلیون نفر معادل یک هشتم جمعیت جهانی غذایی کافی برای خوردن ندارند که اولین هدف توسعه هزاره در سازمان ملل متعهد کردن تمام کشور به حذف گرسنگی و کاهش سوء تغذیه کودکان به میزان 50 درصد است.

عبدالهی ادامه داد: سازمان فائو در مورد کاهش سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال در سراسر جهان طی سال 2015 نشان داده شده که 72 کشور جهان به هدف کاهش سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال دست پیدا کرده‌اند و از میان آنها 29 کشور این مشکل را بیشتر از هدف تعیین شده کاهش داده‌اند. 

وی افزود: ایران جزو کشورهای بوده که موفق به کاهش چشمگیر سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال به میزان 75 درصد شده و توسط سازمان فائو مورد تقدیر قرار گرفته است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید