موفقیت حفظ بقای نوزادان نارس با اجرای برنامه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد

0

کارشناس برنامه مراقبت و تکامل اداره سلامت نوزادان از ارتقای حفظ بقای نوزادان نارس با اجرای برنامه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛زهرا اسکندری کارشناس برنامه مراقبت و تکامل اداره سلامت نوزادان در مراسم بازدید نمایندگان صندوق یونیسف از برنامه تکاملی یگانه نوزاد در بیمارستان مهدیه‌ گفت: برنامه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد یا نیدکپ‌ با هدف ارتقای سلامت نوزادان نارس سال‌هاست که در کشورهای مختلف دنیا اجرا می‌شود، در همین راستا اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت نیز با هدف حفظ بقایای نوزادان نارس و ارتقای کیفیت زندگی آن‌ها از سه سال پیش اجرای این برنامه را در کشور آغاز کرده است.

اسکندری با بیان اینکه این  برنامه با حمایت صندوق یونیسف و فدراسیون بین‌المللی نیدکپ‌ شکل گرفت عنوان کرد: از فروردین سال گذشته این برنامه به صورت پایلوت در 4 مرکز شامل بیمارستان مهدیه‌ و ولیعصر‌ در استان تهران، بیمارستان الزهر‌ا در تبریز و بیمارستان حافظ در استان شیراز آغاز شد.

وی ادامه داد: در این برنامه نوزاد نارس بعد از تولد در شرایطی شبیه شرایط جنینی و با مراقبت پرستاران آموزش دیده با حضور مادر مراقبت می‌شود.

وی تأکید کرد: قرار است این برنامه در 3 بیمارستان دیگر نیز به صورت پایلوت اجرایی شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید