موهای زیرپوستی را چگونه از بین ببریم؟

0

گیگر :

موهای زیرپوستی باعث بروز جوش‌های سرخ یا جوش‌های چرکی ناشی از تراشیدن تنگاتنگ تمام موهای مجعد می‌شود. تراشیدن زودبه‌زود موهای مجعد باعث می‌شود نوک موهای در حال رشد مجدداً وارد پوست شوند و نزدیک پیازی بمانند که موهای زیرپوستی را ایجاد می‌کند. موهای مجعد موج‌دار اولین عامل بروز این اختلال است. اگر به این اختلال به موقع رسیدگی نشود، ممکن است تبدیل به عفونت‌های جدی شود. بهتر است به موقع به این مشکل رسیدگی شود، البته پیشگیری بهتر از درمان است.

قبل از اینکه تیغ را روی صورت خود قرار دهید، حتماً صورت خود را کاملاً ضدعفونی کنید. برای این کار، ابتدا تمام کثیفی‌های روی صورت را بشویید. سپس اگر موی زیرپوستی دیدید، از یک رویکرد جراحی ساده بهره ببرید. مجرای مو را مرطوب کنید، با استفاده از یک ابزار استریلیزه شده مانند سوزن یا تیغ روی آن را بتراشید. هرگز ریشه مو را خودتان بیرون نکشید، بلکه اجازه دهید مو خودبه‌خود رها شود.

لیز کردن صورت قبل از تراشیدن موها اهمیت زیادی دارد و البته قبل از لیز کردن باید صورت خود را کامل بشویید. پس از لیز کردن صورت با استفاده از یک فرچه تمیز و با حرکات گرد، پوست و مجراهای مو برای تراشیدن آماده می‌شود. هرگز به شکل ضربدری صورت خود را نتراشید، این کار باعث می‌شود رشد و جهت رشد موها مغشوش شود و موهای زیرپوستی ایجاد شوند.

برای تمیز تراشیدن صورت، تیغ را محکم روی صورت فشار ندهید تا منجر به خونریزی و عفونت نشود. با احتیاط صورت خود را بتراشید. اگر می‌خواهید موهای زیرپوستی را از بین ببرید، از تیغ‌های دو لبه استفاده کنید. پس از اتمام اصلاح، صورت خود را مرطوب کنید تا پیازهای مو در جهت درست رشد کنند. هرگز سعی نکنید به زور موهای زیرپوستی را از ریشه درآورید. برای مرطوب کردن صورت قبل از اصلاح، از آب ولرم استفاده کنید؛ زیرا به باز شدن مجراهای پوست و نرم شدن ساقه مو کمک می‌کند.

cover

پاسخ دهید