ميوه و سبزيجات قلبتان را سالم نگه مي دارد

0

خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر در جوانی کلید داشتن سلامت قلب است که 20 سال بعد در میانسالی از آن بهره مند می شوید.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مدیکال نیوز، خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر در بزرگسالی رمز داشتن قلبی جوان و سالم است. اینکه میوه ها و سبزیجات برای ما خوب هستند جای هیچ شکی در آن نیست. در حال حاضر، یک مطالعه جدید شواهد بیشتری از این مورد را نشان می دهد، خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر در جوانی کلید داشتن سلامت قلب است که 20 سال بعد در میانسالی از آن بهره مند می شوید.

نتایج این پژوهش در مجله Circulation منتشر شده است. پژوهش‌ها نشان می دهد که جوانانی که به طور متوسط ​​هفت تا نه وعده میوه و سبزیجات در روز می خورند دو دهه بعد در دوره میانسالی کمتر به پلاک عروق کرونر کلسیفیه مبتلا می شوند.

وجود هرگونه پلاک عروق کرونر کلسیفیه می تواند به عنوان یک شاخص آترواسکلروز – سخت شدن شریان ها که  خطر حمله قلبی و بیماری عروق کرونر قلب را افزایش می دهد- محسوب شود.

این مطالعه برای اولین بار به ارتباط مصرف میوه ها و سبزیجات با سلامت قلب مربوط می شود. تاکنون مطالعات بسیاری از این دست انجام شده است.

تیم تحقیقاتی،2 هزار و 506 شرکت کننده را بررسی کردند و در نهایت مشخص شد که اضافه کردن بیشتر میوه و سبزیجات به رژیم غذایی می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی و برخی سرطانها را کاهش دهد.

در شروع مطالعه در سال 1985، جزئیات رژیم غذایی، مصرف سیگار، وزن، عوامل خطر قلبی عروقی مانند فشار خون و دیگر عوامل سبک زندگی بررسی شد. تمام شرکت کنندگان از لحاظ توموگرافی کامپیوتری (اسکن ارزیابی تجمع کلسیم در دیواره شریان قلب) بررسی شدند. در نهایت مشخص شد که گروه با کمترین مصرف میوه ها و سبزیجات، زنان به طور متوسط ​​3.3 وعده مصرف روزانه، در حالی که مردان متوسط ​​2.6 وعده در روز مصرف داشتند بیشترین مبتلایان به بیماری های قلبی در پیری بودند.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید