مکیدن انگشت و جویدن ناخن مانع از ابتلای کودکان به آلرژی می شود

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، جویدن ناخن و مکیدن انگشت دو عادت ناپسندی است که والدین فرزندان خود را از انجام این عمل بازمی‌دارند، در حالی که محققان دانشگاه مک مستر کانادا بر این باورند انجام این عادت های رفتاری باعث می شود بدن این افراد از دوران کودکی نسبت به برخی مواد آلرژیکی مصون بماند.

افرادی که از دوران کودکی این عادت های رفتاری را انجام می دادند در بزرگسالی نسبت به همسالان خود حساسیت های آلرژیکی کمتری نشان می دادند.

این پژوهش که در مجله اطفال توسط محققان دانشکده مک مستر منتشر شده است نشان می دهد که کودکان در تماس با خاک و یا میکروب های خطرناک نسبت به ابتلا به آلرژی واکنش نشان می دهند و در بزرگسالی آلرژی در آنها توسعه خواهد یافت.

اما در مقابل کودکانی که حتی با وجود مخالفت والدین خود دو عادت رفتاری مکیدن انگشت و جویدن ناخن را انجام می دادند در بزرگسالی نسبت به خاک و یا هر میکروب خطرناک دیگری نیز کمتر واکنش های آلرژیکی نشان داده اند.

محققان بر این باورند این عادت دوران کودکی بر سیستم ایمنی بدن و کاهش توسعه واکنش های آلرژیکی نیز تاثیر گذار است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید