مک‌لارن 570GT، زیباترین هاچ‌بکی که تا به حال دیده‌اید

0

گیگر :

اما چطور یک هاچ را به یک خودرو سوپر اسپرت موتور وسط اضافه می‌کنید؟ خیلی ساده: آن را روی موتور قرار می‌دهیم. مک‌لارن 570GT که در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد سعی دارد که نمونه‌ی ابتدایی مک‌لارن را به خودرویی برای تورهای طولانی مدت تبدیل کند. بزرگترین تغییر، صد البته آن هاچ شیشه‌ای ست، که شبیه به پوشش شیشه‌ای ست که بر روی موتور خودروهای سوپراسپرت دیگر می‌باشد. اما بجای اینکه راهی برای دسترسی به موتور باشد، به مسافرین اجازه می‌دهد که وسایل خود را در یک محفظه‌ی محل بار چرم کاری شده قرار دهند.

ساختار آن شبیه بازگشتی به مازراتی Bora دهه ۱۹۷۰می‌باشد، و بر طبق گفته مک‌لارن ۷.۸ فوت مکعب (۰.۲۲ مترمکعب) فضای بار به خودرو اضافه می‌کند. اگر فکر می‌کنید که مک‌لارن موتور زیبایی را تنها برای اضافه کردن فضای باری پوشانده است، نگران نباشید: در دیگر مدل‌های 570S هم نیز قسمت بیشتر موتور پوشیده است. هاچ این خودرو چه در خودروهای طراحی شده برای رانندگی در راست جاده چه برای چپ به سمت پیاده‌رو باز می‌شود، و برای استحکام بیشتر در چرخش در چهارچوبی از فیبر‌کربن قرار دارد.

به غیر از نیم‌رخی گرد تر 570GT با 570S کاملا یکی می‌باشد. در زیر بار مدلی از V8 توربوشارژ ۳.۸ لیتری وجود دارد که در تمام مک‌لارن‌های امروز بکار می‌رود. ۵۶۲ اسب‌بخار و ۴۴۳ پوند بر فوت گشتاور تولید می‌کند، که این قدرت به چرخ‌های عقب از طریق جعبه دنده‌ای کلاچ‌دوگانه هفت دنده‌ای فرستاده می‌شود.

GT کمی از مدل کوپه 570S سنگین‌تر است، که به نظر می‌رسد در عملکرد تاثیر می‌گذارد. ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۳.۴ ثانیه انجام می‌دهد و ۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۹.۸ ثانیه انجام می‌دهد، در مقابل مدل کوپه آن را در ۹.۵ انجام می‌دهد. هر دو مدل به سرعت نهایی ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسند. مانند 570S، مدل GT از سیستم تعلیق وقف دهنده مدل پایینتری نسبت به مدل 650S که بر اساس آن ساخته شدند بهره می‌برد. اما در عوض تنظیم سیستم تعلیق مختص به خود را دریافت می‌کند.

در پی رونمایی در ژنو، مک‌لارن 570GT تا قبل از پایان سال برای فروش آماده می‌شود. اگر عاشق خودروهای سوپراسپرت هستید اما نمی‌خواهید خرید خانه خود را جا بگذارید، نگاهی به این خودرو بزنید.cover

پاسخ دهید