میراث مارکوس: نخستین نگاه به بازی Gears of War 4

0

میراث مارکوس: نخستین نگاه به بازی Gears of War 4

اگر چه در کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال بازی های فراوانی به نمایش در آمدند اما شاید بتوان بازی Gears of War 4 را مهم ترین و مورد انتظار ترین فرنچایز به نمایش در آمده در طول برگزاری این کنفرانس قلمداد کرد. اثری که سال گذشته هم در نمایشگاه E3 حضور داشت و در کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت بخش هایی از گیم پلی آن برای حضار به نمایش در آمد. اتفاقی که در کنفرانس اختصاصی امسال شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 2016 هم شاهد رخ دادن دوباره ی آن بودیم و علاقه مندان به بازی Gears of War 4 برای بار دوم توانستند با جنبه های دیگری از گیم پلی این بازی و شخصیت های حاضر در داستان آن آشنا شوند.

بدون هیچ تردیدی غافلگیر کننده ترین بخش موجود در نمایش بازی Gears of War 4 در کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت طی برگزاری نمایشگاه E3 2016 به بخش پایانی این نمایش و حضور کوتاه مارکوس فنیکس بر روی پرده ی نمایش مربوط می شد. قهرمانی محبوب و اینک پا به سن گذاشته با مو هایی سفید که با وجود برخی باور های موجود مبتنی بر غیبتش از بازی Gears of War 4 ، در حضوری کوتاه و چند ثانیه ای بازگشت پسر خود جیمز به خانه را خوش آمد می گفت. البته پیر شدن مارکوس در بازی Gears of War 4 جای تعجب چندانی ندارد. به این دلیل که داستان بازی Gears of War 4 حدود 25 سال پس از رخداد های به وقوع پیوسته در نسخه ی سوم از مجموعه ی Gears of War اتفاق می افتد و این بار پسر مارکوس فنیکس و آنیا استراود یعنی جیمز در قامت قهرمان اصلی این نسخه از بازی قرار گرفته است. البته از آن جایی که بازی Gears of War 4 تمرکز ویژه ای بر بخش همکاری تیمی خواهد داشت قهرمانان دیگری نیز در این بازی جیمز را همراهی می کنند که از میان آن ها می توان به کیت دیاز و دلمونت واکر اشاره کرد. در این میان مرحله ی به نمایش در آمده از بازی Gears of War 4 در کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال بر روی شخصیت کیت تمرکز داشت. به نظر می رسد که در طول بخش هایی از داستان بازی Gears of War 4 مادر کیت به دست یکی از دشمنان ربوده می شود و او به همراه جیمز و سایر دوستان خود در پی نجات او بر می آید. بر خلاف مرحله ی به نمایش در آمده در کنفرانس مایکرو سافت در نمایشگاه E3 سال قبل که مبارزات آن در شرایط آب و هوایی عادی جریان داشت، مرحله ی به نمایش در آمده در کنفرانس امسال شرکت مایکرو سافت آب و هوایی طوفانی را به تصویر می کشید. در واقع یکی از پیامد های مهم رویداد های پایان بازی Gears of War 3 تغییر شریط آب و هوایی است که گاه خود را در قالب وزش گرد باد های سهمگین نشان می دهد. امری که در نمایش به تصویر کشیده شده از بازی Gears of War 4 طی برگزاری کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت پیش از آغاز رسمی نمایشگاهE3 2016  هم مشاهده می شد. به عبارت بهتر شرایط آب و هوایی موجود در بازی Gears of War 4 چهار نوع متفاوت را در بر می گیرد که به شکل محسوسی در گیم پلی این بازی تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال در نمایش این بازی طی برگزاری کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال شاهد سرنگونی برخی از اجسام و سازه های بزرگ در اثر وزش باد و آوار شدنشان بر سر دشمنان حاضر در صحنه بودیم.

 Gears4

اگر چه حضور مارکوس فنیکس در بازی Gears of War 4 قطعی بوده و مورد تایید قرار گرفته است اما هنوز نقش او در گیم پلی این بازی به طور کامل مشخص نیست   

 

اساس گیم پلی بازی Gears of War 4 بر همان نکات موجود در نسخه های پیشین مجموعه بازی های Gears of War 4 بنا نهاده شده است و تغییرات بنیادینی را در این زمینه شاهد نیستیم. تنها نکات مشاهده شده در نمایش این بازی طی برگزاری کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت در نمایشگاه E3 2016 افزایش سکانس های سینمایی بازی Gears of War 4 در کنار بیشتر شدن و چشم گیر تر شدن افکت های گرافیکی این بازی بود. ضمن این که میزان تخریب پذیری محیط نیز در این بازی به میزان اندکی افزایش یافته است و شاهد تخریب پذیری برخی از سنگر های موجود در محیط این اثر توسط شلیک سلاح های سنگینی نظیر Buzzkill به سمت آن ها هستیم. در واقع این سلاح یکی از اسلحه های جدید اضافه شده به بازی Gears of War 4 به شمار می رود که توسط آن می توان به شلیک تیغه های دایره ای اره مانند به سمت دشمنان پرداخت. بازی Gears of War 4 نیز همانند تمامی بازی های جدید شرکت مایکرو سافت علاوه بر کنسول اکس باکس وان برای کامپیوتر های خانگی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 نیز منتشر خواهد شد و یکی از نخستین عناوین شرکت مایکرو سافت خواهد بود که از برنامه ی «همه جا بازی کن» پشتیبانی می کند. در این برنامه بازیباز با خریداری کردن یکی از نسخه های مربوط به پلتفرم PC یا اکس باکس وان از بازی مورد نظر خود، نسخه مربوط به پلتفرم دیگر را هم به شکل رایگان دریافت می کند و به این ترتیب این قابلیت را خواهد داشت تا عناوین مورد نظر خود از جمله همین بازی Gears of War 4 را بر روی هر دو پلتفرم مذکور به شکل یک پارچه و بدون هیچ مشکلی (با بهره مندی از تمامی اچیومنت ها و سایر موارد مشابه) تجربه نماید.

Gears4-1

آقا زاده ی مارکوس قرار است جای او را به خوبی پر کرده و دشمنان را همانند پدر با اره از وسط به دو نیم تقسیم کند

 

گذشته از آن تجربه کنندگان بازی Gears of War 4 بر روی دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی و اکس باکس وان از قابلیت انجام این بازی به شکل کراس پلتفرم هم برخوردار خواهند بود و به این ترتیب می توانند تمامی مد های مبتنی بر همکاری تیمی موجود در این بازی (از بخش داستانی بازی Gears of War 4 گرفته تا بخش های غیر داستانی نظیر مد ارتقا یافته ی Horde و سایر مد های مبتنی بر قابلیت Co-Op) را به شکل گروهی و در قالب ویژگی کراس پلتفرم (فارغ از پلتفرمی که مشغول انجام این بازی بر روی آن هستند) تجربه نمایند. گذشته از قابلیت انجام بخش های همکاری تیمی (Co – Op) این بازی به شکل  کراس پلتفرم، دارندگان نسخه ی PC از بازی Gears of War 4 علاوه بر بهره مندی از فرمت تصویری 4K در این بازی، از نرخ فریم غیر قفل شده نیز برخوردار خواهند بود. جالب این جاست که در هنگام تجربه کردن بخش های تیمی بازی Gears of War 4 به شکل کراس پلتفرم با بازیبازان حاضر بر روی کنسول اکس باکس وان، نرخ فریم نسخه ی PC این بازی به هیچ وجه محدود نخواهد شد و علاقه مندان به نسخه ی PC از بازی Gears of War 4 حتی در حالت کراس پلتفرم نیز (همانند حالت تک نفره) قادر به بهره مندی از نرخ فریم دلخواه خود با توجه به توانایی سیستم کامپیوتری شان خواهند بود. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Gears of War 4 در تاریخ 11 اکتبر سال جاری میلادی برای دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی و اکس باکس وان عرضه خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید