میزو با اسپیکر بیسیم جذاب Gravity رسما وارد بازار آمریکا میشود

0

میزو با اسپیکر بیسیم جذاب Gravity رسما وارد بازار آمریکا میشود

میزو که یکی سازندگان شناخته شده ی گوشی های هوشمند در بازار چین است به طور رسمی وارد بازار آمریکا خواهد شد اما اولین محصول این کمپانی در آمریکا محصولی نیست که میزو با آن محصول برای ما کاربران شناخته شده باشد و این کمپانی به جای گوشی هوشمند، با مدل جدیدی از یک اسپیکر بیسیم با نام Gravity وارد بازار آمریکا خواهد شد. همان طور که عنوان شد محبوبیت میزو فقط به کشور خانگی یعنی چین بر میگردد و در خارج از چین میزو هنوز جای کار زیادی برای شناخته شدن دارد. در واقع با اینکه ممکن است خیلی از مردم در آمریکا نام این کمپانی را شنیده باشند اما تجربه ی استفاده از محصولات آن را ندارند در نتیجه این فرصت خوبی برای میزو است تا قابلیت های خود را در بازار جهانی به رخ بکشد.

 

بر خلاف دیگر محصولات میزو مانند گوشی های هوشمند که مستقیما توسط کمپانی حمایت میشوند و میزو خود برای این محصولات سرمایه گذاری میکند، این کمپانی برای تولید اسپیکر های جدید بیسیم Gravity متوسل به سرمایه داران شده است. با در نظر گرفتن بزرگی کمپانی میزو، ضرورتی برای کمک از گرفتن سرمایه داران برای تولید محصولی مانند اسپیکر بیسیم دیده نمیشود اما با توجه به سابقه ی میزو، کمپانی قصد دارد تا بازخورد های مشتریان از محصولات مسقیما به کمپانی برگردد و این دلیلیست که میزو از روش تامین مالی بهره گرفته است. بنابراین میزو قصد دارد رقابت پذیری محصولاتش را در بازار به بلوغ رسیده ی آمریکا، جایی که اسپیکر های بیسیم به وفور وجود دارند، آزمایش کند. در ادامه نگاهی به اسپیکر بیسیم Gravity و نحوه ی طراحی آن میاندازیم.

اگر نگاهی به تصاویری که در مقاله وجود دارد بیاندازید، متوجه میشوید که اسپیکر Gravity از نوعی طراحی معلق یا به نوعی شناور بهره مند است. زمانی که اسپیکر بر روی یک سطح صاف و مسطح قرار میگیرد از زوایای مختلف که به آن نگاه کنیم طوری به نظر میرسد که اسپیکر بر روی هوا قرار گرفته است. دلیل این نوع خطای دید میتواند پایه ی آکریلیک شفاف اسپیکر Gravity باشد که در پائین اسپیکر و خارج از مرکز آن قرار گرفته است. در قسمت بالایی Gravity یک صفحه نمایش بلورین قرار گرفته که اطلاعاتی مانند نام آهنگ و آلبوم و … را به نمایش میگذارد. میزو مدعی است که این برای اولین بار است که از یک صفحه نمایش بلورین در یک اسپیکر بیسیم استفاده میشود. میزو از نوعی پوشش مخصوص به نام Half Mirror استفاده کرده است که این امکان را به کاربر میدهد تا صفحه نمایش بلورین را درون باکس مشکی رنگ پنهان کند. طراحی کامل این اسپیکر بر عهده ی طراح ژاپنی، آقای Kosho Tsuboi بوده است.

به طور کلی Gravity از طراحی منحصر به فردی برخوردار است به طوری که نوعی اثر هنری به حساب میآید در حالی که اسپیکر قدرتمندی نیز محسوب میشود. در قسمت صدا، میزو با کمپانی Dirac که به صورت تخصصی بر روی بهینه سازی صدا فعالیت میکنند همکاری کرده است تا به کیفیت صدای قابل قبولی در این اسپیکر که ابعادی برابر با 262 x 58 x47mm دارد دست یابند. طبق گزارش، میزو از بلندگوهای سفارشی به همراه پرده ی دوگانه ی تاثیر پذیر در Gravity برای پوشش هر چه بهتر صوت های با فرکانس کم استفاده کرده است . آمپلی فایر این اسپیکر از جدید ترین چیپ های سری 5 ساخت Texas instrumensts ساخته شده است و همچنین Gravityاز آخرین قطعات سخت افزاری HD Dirac برخوردار است.

اتصال به Gravity آسان است و کاربران میتوانند از طریق اپلیکیشن مخصوص این اسپیکر همچنین از طریق وای فای آن را کنترل کنند. اما آپشن های اتصالاتی Gravity به اینجا خلاصه نمیشود و این اسپیکر به پورت AUX مجهز است و اتصال از طریق بلوتوث نیز امکان پذیر میباشد. با وجود طراحی زیبای Gravity این اسپیکر قابل حمل نیست و همواره باید به منبع برق متصل باشند و طبیعتا فاقد باطری داخلی است و بر خلاف اسپیکر های موجود در بازار نمیتوانید آن را به مکان های مختلف حمل کنید.

همان طور که مشخص است میزو بازار غرب و چین را با اسپیکر جدید خود هدف قرار داده است و این اولین محصول میزو خواهد بود که در آمریکا به فروش خواهد رفت. در حال حاضر قیمت Gravity معادل 249 دلار اعلام شده است. Gravity به صورت جهانی عرضه خواهد شد و پیش بینی میکنیم کاربران استقبال خوبی از این اسپیکر داشته باشند.  نظر شما درباره ی Gravity چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید