مینی کامپیوتر ایسوس VivoMini UN45 بدون فن کار می کند

0

مینی کامپیوتر ایسوس VivoMini UN45 بدون فن کار می کند

مینی کامپیوتر ها به دلیل ساختار مجتمع و کوچک خود به طور معمول از سیستم خنک کنند قدرتمندی بهره نمی برند و به دلیل استفاده از قطعات لپ تاپی، نوع خنک کننده نیز مشابه با نمونه های به کار رفته در نوت بوک می باشد. اما مینی کامپیوتر VivoMini UN45 ایسوس با توجه به پردازنده 14 نانومتری و توان مصرفی 4 وات، نیازی به فن برای خنک سازی ندارید که محیط کار شما را در سکوت کامل قرار می دهد. از سوی دیگر طراحی ظاهری مینی کامپیوتر ایسوس به همراه قابلیت نصب آن پشت مانیتور، نمای قابل قبولی به میز کارتان می بخشد.

 

دو کانفیگ مختلف برای مینی کامپیوتر ایسوس در نظر گرفته شده که مدل M035Z با بهره گیری از پردازنده فوق کم مصرف Intel Atom N3000 از خنک کننده سایلنت بهره می برد. اما در مدل M036Z با توجه به استفاده از پردازنده Intel Atom N3150، ایسوس نتوانست بدون فن، دمای پردازنده را کاهش دهد. حجم حافظه رم هر دو کانفیگ برابر با دو گیگابایت از نوع DDR3 می باشد که با توجه به در نظر گرفتن دو اسلات حافظه می توانید از حداکثر 8 گیگابایت رم DDR3 استفاده کنید.

 

مینی پی سی ایسوس

 

عدم حضور هارد دیسک و قرار دادن M.2 SSD با ظرفیت 32 گیگابایت نشان می دهد که ایسوس تمرکز خود را روی سرعت بالای انتقال اطلاعات متمرکز نموده و برای افزایش فضای ذخیره سازی باید دست به دامان هارد دیسک پرتابل شوید. ایسوس حتی فضای لازم برای نصب هارد دیسک 2.5 اینچی در نظر نگرفته و کاربران در خصوص افزایش فضای ذخیره سازی راه حل دیگری ندارند. هر چند می توانید M.2 SSD به کار رفته روی مینی کامپیوتر را با نمونه هایی با ظرفیت بالاتر تعویض کنید، اما این راهکار با توجه به هزینه به صرفه نمی باشد. با توجه به کاربرد مینی کامپیوتر ایسوس، واحد گرافیکی مجزا حذف گردیده و باید به پردازنده مجتمع گرافیکی دل خوش کنید. سیستم عامل ویندوز 10 نسخه Entry، بلوتوث، شبکه بی سیم 802.11، چهار پورت USB 3.0، یک خروجی DisplayPort و پورت HDMI از دیگر امکانات VivoMini UN45 به شمار می رود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید