ناباروری یکی از 5 علت شایع طلاق در کشور/ 85 درصد بیماران نابارور از مراکز خصوصی استفاده می‌کنند

0

مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی گفت: 85 درصد بیماران نابارور از مراکز خصوصی برای درمان استفاده می‌کنند که حداقل هزینه درمان در این مراکز تا 4 میلیون تومان است.

 محمدرضا نوروزی مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ با بیان اینکه هدف از بحث زوج‌های نابارور کمک به آن‌ها برای داشتن فرزند است گفت: اصلاح وضعیت جمعیت لازم است زیرا در آینده با کاهش جمعیت جوان کشور روبه‌رو هستیم و بهترین راهکار کمک به درمان زوج‌های نابارور است.

وی با بیان اینکه اختصاص یارانه به دو تا سه میلیون زوج نابارور کمک به تغییر اثرگذاری جمعیت دارد اظهار کرد: با فرزندآوری در این خانواده‌ها مشکلات روانی آن‌ها رفع می‌شود و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

نوروزی با اعلام اینکه یکی از 5 علت شایعه طلاق در کشور ناباروری و اختلالات جنسی است عنوان کرد: 30 درصد ازدواج‌ها در تهران در سال اول منجر به طلاق می‌شود که 6 تا 7 درصد آ‌ن‌ها به دلیل مشکلات ناباروری است.

وی با اشاره به آمار 50 هزاری طلاق به دلیل ناباروری در تهران گفت: ناباروری باعث متلاشی شدن خانواده می‌شود که برای اصلاح جمعیت کشور باید در بخش درمان ناباروری سرمایه گذاری کرد.

مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی با اعلام هزینه 2.5 تا 3 میلیونی درمان ناباروری در مراکز دولتی افزود: این هزینه در مراکز خصوصی تا 4 میلیون تومان برآورد می‌شود که هزینه‌های زیادی برای خانواده ها ایجاد می‌کند.

وی در زمینه سیاست‌گذاری‌های کشور برای درمان ناباروری گفت: باید یارانه توسط دولت به این بخش داده شود و با توجه به اینکه 20 درصد خدمات ناباروری در مراکز دولتی و بیش از 70 درصد در مراکز خصوصی ارائه می‌شود که رغبت مردم به بخش خصوصی تأثیر زیادی در این آمار داشته است.

نوروزی با بیان اینکه در درمان‌های سرپایی مردم به بخش خصوصی و برای بستری به بخش دولتی مراجعه می‌کنند، افزود: زوج‌های نابارور برای درمان‌ بخش خصوصی را به دلیل ارائه خدمات بهتر و نتیجه مناسب‌تر انتخاب می‌کنند که اختصاص یارانه باید در این مراکز فراهم شود.

وی تصریح کرد: دولت در حدود 200 میلیارد تومان از بودجه عمومی خود را برای این بخش قرار داد که کمتر از 100 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرد که 30 درصد این بودجه با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به مراکز درمانی اختصاص داده شد.

مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی با بیان اینکه 50 درصد هزینه‌های دارویی ناباروری تحت پوشش بیمه قرار دارد اظهار کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با هزینه‌های کمتر از یک میلیون و 700 هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند که یارانه برای آن در نظر گرفته می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: از بین 62 مرکز ناباروری در کشور 40 مرکز خصوصی هستند که امیدواریم روزی برسد که زوج‌های نابارور با فرانشیز مناسب درمان خود را انجام دهند و هیچ زوجی به دلیل مشکلات اقتصادی از داشتن فرزند محروم نباشند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید