ناپدید شدن حدود 6 هزار مهاجر در آلمان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، از 8006 مهاجری که پیشتر ناپدید شده بودند، تا به حال 2171 تن دوباره پیدا شده‌اند.

این گزارش می افزاید مفقودان از کشورهای افغانستان سوریه، اریتره، مراکش و الجزایر به آلمان آمده اند. این گزارش بدون اشاره به سن این افراد تنها افزود 555 تن از آنها خردسال هستند.

بر اساس گزارش روزنامه ها، وزارات کشور آلمان دلایل این ناپدید شدن ها را ذکر نکرده است. این موضوع که چه کسی از ناپدید شدن کودکان و نوجوانان به این وزارت اطلاع داده است، نیز توضیح داده نشده است.

انتقادات از دولت آلمان

انتشار این گزارش موجی از انتقادات را از سوی گروههای حقوق بشر و احزاب داخلی آلمان به همراه داشته است.

لویزا امتسبرگ، سخنگوی امور مهاجرین حزب سبزهای آلمان گفت: اسفبار است که ناپدید شدن نزدیک به شش هزار پناهجوی کودک و نوجوان زنگ خطر را برای حکومت آلمان به صدا درنیاورده است.
             
این نماینده حزب سبزها در پارلمان افزود این که حکومت «خطرهای تن فروشی اجباری و بهره کشی را جداً در نظر نمی گیرد»، موجب نگرانی است.

در پایان ماه مارس، نمایندگان متعدد پارلمان اروپا در نامه ای هشدار دادند مهاجرین گم شده ممکن است قربانی باندهای جنایت کار در سطح اروپا شده باشند، باندهایی که از قربانیان برای تن فروشی، بردگی یا تجارت اعضای بدن سوء استفاده می کنند.

این گزارش چند روز پس از آن منتشر می شود که صدر اعظم آلمان از طرح بازگرداندن مهاجران حمایت کرد.

به رغم ابراز تردیدهای داخلی و انتقادات شدید گروههای حقوق بشر، صدر اعظم آلمان قویا از توافق اتحادیه اروپا مبنی بر بازگرداندن پناهجویان به ترکیه حمایت کرد.

آنگلا مرکل گفت که توافق با ترکیه، میزبان حدود 2.7 میلیون سوری، عامل مهمی در کاهش سیل هجوم پناهجویان به اروپاست.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید