نبرد خانمان برانداز: نگاهی به اعداد و ارقام جالب از بازی XCOM 2

0

نبرد خانمان برانداز: نگاهی به اعداد و ارقام جالب از بازی XCOM 2

بازی XCOM 2 بی شک یکی از شاخص ترین عناوین مورد انتظار علاقه مندان سبک استراتژی در سال جاری محسوب می شود که تعداد قابل توجهی از گیمر های مذکور از مدت ها قبل برای ملاقات با آن دندان تیز کرده بودند. البته به نظر می رسد که این همه انتظار واقعاً ارزش آن را داشته است تا چشم انتظاران بازی XCOM 2 برای دیدار با اثر محبوب خود قلمی به دست گرفته و روز های سال را بر روی تقویم دیواری اتاق خود یکی یکی خط بزنند. با این حال اگر باور نمی کنید که این همه انتظار ارزش آن را داشته است، می توانید در ادامه ی این مطلب با ما همراه شوید تا به اتفاق یکدیگر به بررسی آمار و ارقام جالبی از بازی XCOM 2 بپردازیم.

 

 

یکی از نکات جالب و قابل توجهی که در رابطه با بازی XCOM 2 می توان به آن اشاره کرد این است که پس از انتشار این بازی به بازار، در وب سایت رسمی این اثر فرصتی فراهم آمده است تا افراد مشتاق بتوانند به بررسی آمار و ارقام کلی مربوط به تجربه کنندگان این بازی به شکلی کاملاً پویا بپردازند. بر این اساس و بر طبق آمار منتشر شده در وب سایت رسمی بازی XCOM 2 تا این لحظه (در زمان نوشته شدن این مطلب) علاقه مندان این بازی چیزی بیش از شش و نیم میلیون ماموریت مختلف را در گیم پلی XCOM 2 با موفقیت پشت سر گذاشته اند که چیزی نزدیک به 24 در صد آن ها به شکل بی نقص صورت گرفته است و بیشترین در صد آن (با 60 در صد) به درجه ی سختی Veteran تعلق دارد. البته تا این لحظه آمار مربوط به تکمیل تمامی مراحل بازی XCOM 2 و تعداد نفراتی که نسبت به این امر اقدام کرده اند عدد صفر قید شده است که البته این امر کمی عجیب جلوه می کند. چرا که اندکی دشوار به نظر می رسد که تصور کنیم تا این لحظه هیچ کدام از تجربه کنندگان بازی XCOM 2 نتوانسته باشند گیم پلی این بازی را به طور کامل به پایان برسانند. یا شاید هم گیم پلی بازی XCOM 2 به قدری مفصل و گسترده طراحی شده است که تا کنون هیچ کدام از علاقه مندان این بازی در سراسر دنیا هنوز فرصت به پایان رساندن کامل آن را نیافته باشند! با این حال بر طبق آمار مذکور تا کنون رقمی بیش از 78 و نیم میلیون نفر از دشمنان فضایی حاضر در بازی XCOM 2 به دست تجربه کنندگان این اثر در سراسر جهان از پا در آمده اند. در میان این نفرات می توان نیرو های تروپر را با اختصاص دادن چیزی نزدیک به 18 در صد از آمار تلفات فوق به خود، بیشترین قلع و قمع شدگان در طول بازی XCOM 2 لقب داد.      

 xcom2

البته این میزان از قلع و قمع نیرو های حریف یا همان فضایی ها چندان هم برای تجربه کنندگان بازی XCOM 2 بی هزینه نبوده است. چرا که در حین این فرآیند آن ها در کل رقمی نزدیک به 6 میلیون نفر از نیرو های خود را از دست داده اند. در میان این آمار چیزی نزدیک به 64 در صد از نیرو های خودی در اثر آسیب های ناشی از مبارزات (آسیب هایی نظیر انفجار و موارد مشابه) از پا در آمده اند و 25 در صد از آن ها هم به طور مستقیم توسط نیرو های فضایی به قتل رسیده اند. اما جالب این جاست که 2 در صد از آمار فوق به شلیک اشتباه از سوی یاران خودی اختصاص یافته است و در واقع تا این لحظه در بازی XCOM 2 چیزی نزدیک به 104 هزار نفر از نیرو های خودی به اشتباه توسط هم قطاران خود از پا در آمده اند. علاوه بر آن 9 در صد از آمار مربوط به تعداد کل نیرو ها و سربازان از دست رفته نیز مربوط به آن دسته از نیرو هایی است که در پایان انجام مراحل و ماموریت های موجود در بازی XCOM 2 توسط گیمر ها پشت سر جا گذاشته شده اند! در واقع همواره یکی از نکات جالب سری XCOM این بوده است که سربازان از دست رفته در طول مراحل بازی واقعاً از دست می روند و به همین دلیل گیمر ها به این موضوع تشویق می شوند که حمایت دو چندانی از آن ها صورت دهند. با این حال آمار و ارقام یاد شده نشان از آن دارند که باید حمایت بیشتری در این زمینه صورت گیرد. البته در این آمار موارد جالبی نظیر تعداد کل در های شکسته شده یا تعداد کل پنجره هایی که نیرو های خودی از درون آن ها به بیرون پریده اند نیز وجود دارد و در میان این آمار جالب می توان به میزان کل پولی اشاره کرد که تا کنون تجربه کنندگان این اثر در مراحل مختلف بازی XCOM 2 به منظور ترمیم مواردی نظیر واحد های زرهی، یگان های عملیاتی و اسلحه های تحت اختیار خود صرف کرده اند (منظور میزان پول موجود در این بازی است و نه پول واقعی). در واقع تا این لحظه رقمی نزدیک به یک و نیم میلیارد دلار در طول مراحل مختلف بازی XCOM 2 به منظور باز سازی موارد مذکور هزینه شده است. به هر حال آمار و ارقام یاد شده (که با سرعت چشمگیری هم رو به افزایش هستند) نشان از این دارند که هم اکنون گیمر های فراوانی در سر تا سر جهان به تجربه ی بازی XCOM 2 مشغول بوده و با توجه به این موضوع که هنوز زمان چندان زیادی از انتشار این بازی نمی گذرد، می توان نسبت به افزایش این آمار و بالا تر رفتن محبوبیت بازی XCOM 2 در میان مخاطبان اصلی خود بسیار امیدوار بود.

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید