نبرد 50 به 50: جوخه شما را به عمق میدان نبرد می فرستد

0

نبرد 50 به 50: جوخه شما را به عمق میدان نبرد می فرستد

علاقمندان بازی های آنلاین پر هیجان و کسانی که جز شوتر های نظامی به هیچ سبکی روی خوش نشان نمی دهند، قطعاً با بازی Battlefield 2 خاطرات بسیار خوبی دارند. اثری که پس از گذشت نزدیک به یک دهه، هنوز هم اگر جا داشته باشد می تواند یکی از بازی های بسیار سرگرم کننده و لذت بخش برای دوست داران مبارزات درگیر کننده و زدن به عمق میدان نبرد به شکل گروهی باشد. حرفه ای های بازی بتلفیلد 2 بی شک با ماد های مختلف ساخته شده برای این بازی نیز خاطرات فراوانی دارند. در این میان یکی از بهترین و جذاب ترین ماد های تولید شده برای بازی بتلفیلد 2، که در زمان خود سر و صدای فراوانی هم به پا کرد و توانست هواداران بیشماری را برای خود دست و پا کند، ماد Project Reality بود که هنوز هم قادر است خاطرات فراوانی را برای بسیاری از تجربه کنندگان خود زنده کند. در این میان شیفتگان ماد مذکور به جای غوطه خوردن در خاطرات قدیمی و ماندگار خود، می توانند با پروژه ی جدید در دست تولید توسط سازندگان ماد Project Reality سرگرم شوند.

البته تجربه ی جدید سازندگان ماد Project Reality به هیچ وجه یک ماد تازه نیست و خود یک بازی کامل و مستقل محسوب می شود. در واقع سازندگان ماد مذکور اینک استودیویی مستقل به نام Offworld Industries را تشکیل داده و در قالب فعالیت در این استودیو، نخستین بازی رسمی خود یعنی جوخه یا Squad را ساخته اند. بازی جوخه در واقع عنوانی است آنلاین در سبک شوتر اول شخص که دو گروه مختلف را در یک میدان نبرد گسترده به مصاف رو در رو با یکدیگر می فرستد. نکته ی قابل توجهی که در رابطه با این بازی وجود دارد تعداد نفراتی است که می توانند در آن واحد در هر کدام از دو گروه مذکور حاضر باشند. به این ترتیب که در بازی جوخه می توان به شکل هم زمان نبرد حداکثر 100 گیمر مختلف را در قالب دو گروه 50 تیمی به نظاره نشست. رقمی قابل توجه که می تواند نبردی تمام عیار و بسیار درگیر کننده را در دنیای این بازی رقم بزند.

 squad

گیم پلی بازی جوخه بسیار گسترده و وسیع است و موارد متعددی را در بر می گیرد. به این معنی که وظیفه ی شما در میدان نبرد (برخلاف بسیاری از بازی های روز) تنها جست و خیز کردن بر روی در و دیوار و از میان برداشتن دشمنان پیش رو به ساده ترین و پیش پا افتاده ترین شیوه های ممکن نیست. بلکه تجربه کنندگان این اثر، در بازی جوخه به معنای واقعی کلمه باید در خدمت تیم باشند و نبرد هایی کاملاً گروهی و تیمی را تجربه کنند. به منظور دست یافتن به هدف مذکور، در بازی جوخه شاهد این موضوع هستیم که برخی از گیمر های حاضر در میدان نبرد نقش پشتیبانی را بر عهده دارند و نیاز چندانی نیست تا همانند هم سنگران خود در خط مقدم میدان نبرد حضور یابند. در واقع نقش عامل استراتژی در پیش برد نبرد های گسترده و نفس گیر موجود در بازی جوخه بسیار برجسته است و علاوه بر این امر، گیم پلی این بازی نیز در بسیاری از بخش های خود کاملاً مفصل تر و پر و پیمان تر از عناوین مشابه جلوه می کند. به این معنی که اگر چه اغلب اعضای هر گروه در طول نبرد و حین حضور یافتن در میدان مبارزه بیشتر در قامت اعضای پیاده نظام و تفنگ داران این رسته ظاهر خواهند شد، اما نقش وسایل نقلیه ی زرهی نیز در بازی جوخه بسیار پر رنگ به نظر می رسد و در این بخش قضیه علاوه بر وسایل زرهی زمینی نظیر تانک ها، شاهد حضور نیرو های هوایی نظیر هلیکوتر های جنگی نیز در میدان های نبرد وسیع بازی جوخه خواهیم بود.

 squad-1

در بازی جوخه هر کدام از گیمر ها وظیفه ای را بر عهده دارند. به عنوان مثال فرمانده ی اصلی هر گروه علاوه بر سازمان دادن حملات پیش رو ، بر کار ساخت و ساز استحکامات دفاعی نیز نظارت ویژه ای دارد و در واقع وظیفه ی نیرو های پشتیبانی هر گروه که در سطور پیشین این متن به آن ها اشاره شد، کار بر روی شکل دادن و ساختن همین استحکامات دفاعی است که نقش مهمی را در حفظ موقعیت استراتژیک هر کدام از دو گروه درگیر در میدان نبرد ایفا می نماید. به این ترتیب نقش برقراری ارتباط و هماهنگی گیمر های حاضر در هر کدام از طرفین نبرد با یکدیگر، در بازی جوخه بسیار پر رنگ به نظر می رسد و به موجب همین امر می توان این بازی را یکی از تاکتیکی ترین شوتر های آنلاین حال حاضر لقب داد. در کل حجم وسیع نقشه های موجود در بازی جوخه و تعداد قابل توجه گیمر های حاضر در هر کدام از این نقشه ها در کنار ابتکار عمل قابل توجهی که هر کدام از دو طرف درگیر در میدان نبرد برای پیش بردن اهداف نظامی خود از آن برخوردار هستند را می توان جزو نقاط قوت این اثر و جذابیت قابل ذکر آن برای علاقمندان شوتر های تاکتیکی آنلاین بر شمرد.

 squad-2

روند جدی تولید بازی جوخه از ماه آوریل امسال بود که آغاز شد. در این ماه اعضای استودیو Offworld Industries بازی خود را وارد بخش چراغ سبز شبکه ی استیم یا همان Greenlight کردند. در واقع از همان ابتدای ورود بازی جوخه به بخش چراغ سبز شبکه ی آنلاین استیم، این بازی به یکی از محبوب ترین عناوین حاضر در این بخش تبدیل شد و ساختار محکم این بازی در کنار سابقه ی درخشان سازندگان این اثر در امر تولید مشهور ترین و جذاب ترین ماد بازی بتلفیلد 2 موجب شد تا بازی جوخه تنها در عرض یک هفته (به طور دقیق هشت روز) بتواند با موفقیت قابل توجهی از بخش چراغ سبز استیم خارج شود. پس از این مرحله اعضای استودیو Offworld Industries برای تامین مخارج ساخت بازی جوخه، این بازی را وارد پروسه ی کراود فاندینگ و کیک استارتر کردند و طی این پروسه، در عرض یک ماه موفق به جمع آوری مبلغی بیش از 430 هزار دلار شدند. از همین رو سازندگان بازی جوخه طی روز های اخیر به طور رسمی اعلام کرده اند که این بازی در تاریخ 15 دسامبر امسال با قیمت 39.99 دلار به بخش Early Access استیم خواهد آمد تا در اختیار علاقمندان این اثر قرار گرفته و سازندگان این بازی بتوانند مراحل پایانی تکمیل اثر در دست تولید خود را همراه با مخاطبان این بازی و بر اساس بازخورد های دریافت شده از سوی آن ها به پایان برسانند.

 squad-3

در نسخه ی جدید و مبتنی بر بخش Early Access بازی جوخه علاقمندان این اثر می توانند شاهد حضور نقشه های کاملاً جدیدی در این بازی باشند که یکی از آن ها در مقیاس 4 در 4 کیلومتری طراحی شده است و منطقه ای جنگی در افغانستان را به تصویر خواهد کشید. گفتنی است که نقشه ی مذکور به طور کامل بر اساس نمونه ی واقعی منطقه ی جنگی یاد شده در کشور افغانستان طراحی شده است و می تواند از لحاظ واقع گرایی حرف های فراوانی برای گفتن داشته باشد. البته علاوه بر این نقشه، شاهد حضور دو گروه نظامی جدید نیز در این بازی خواهیم بود که یکی از آن ها نیروی زمینی روسیه را شامل می شود و گروه دیگر نیز یک گروه شبه نظامی غیر رسمی است که علاقه مندان این بازی می توانند بر اساس تمایل خود هر کدام از آن ها را که دوست داشتند انتخاب نمایند. هنوز مشخص نیست که تاریخ عرضه ی نسخه ی کامل بازی جوخه دقیقاً در چه زمانی خواهد بود اما علاقمندان به این بازی می توانند تجربه ی ناب خود از میادین نبرد شلوغ و پر هیجان موجود در این بازی را از نیمه ی دسامبر امسال و در قالب نسخه ی Early Access آغاز نمایند تا احتمالاً در ماه های آغازین سال 2016 میلادی سازندگان این اثر تاریخ دقیق انتشار بازی جوخه را اعلام نمایند.          

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید