نبود فرهنگ مسواک زدن در کشور زجرآور است

0

یکی از پزشکان داوطلب هلال احمر گفت: عدم وجود فرهنگ مسواک زدن و مراقبت از درمان و دندان بزرگترین مشکل این حوزه است.

فریبا زرگرانی دندانپزشک و داوطلب هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص بزرگترین معضل حوزه دندانپزشکی بیان کرد: بزرگترین مشکل مردم در این حوزه عدم فرهنگ مناسب مسواک زدن و مراقبت از دهان و دندان است که بسیار زجرآور است، این عدم فرهنگ در شهرهای بزرگ هم دیده می‌شود.

وی ادامه داد: فرهنگسازی حوزه دندان باید در رسانه‌های تصویری و تبلیغات مرتبط صورت گیرد. من به عنوان یک درمانگر قبل از انجام اقدامات درمانی وظیفه خود می‌دانم که به آموزش‌های بهداشتی بپردازم.

زرگرانی در خصوص هدف از انجام کارهای داوطلبانه در هلال احمر عنوان کرد: تا کنون در حدود 12 سفر از سوی موسسه نوآوران سلامت رفته‌ام و اقداماتی نظیر ترمیم، جرم‌گیری، پر کردن و برخی کارهای پیشگیرانه را انجام داده‌ام طی این سفرها به روستاهای استان‌هایی مانند کرمان و خوزستان سفر کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: همین اقدامات رایگان درمانی که انجام می‌دهیم در شهر با مبالغ بسیار بیشتر انجام می‌شود به همین دلیل خوشبختانه اقبال مردم خوب بوده است روزانه طی 2 بازه زمانی بیماران را درمان می‌کردیم اما به عقیده من همواره پیشگیری از درمان مهم‌تر است.

فریبا زرگرانی دندانپزشک از جمله 3 پزشک است که به دلیل انجام اقدامات داوطلبانه صاحب نشان مهربانی از سوی وزیر بهداشت شد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید