نتایج عجیب کارت گرافیک ها در بنچمارک Steam VR

0

نتایج عجیب کارت گرافیک ها در بنچمارک Steam VR

یکی از مهمتری تست ها به منظور آزمون توانایی یک کارت گرافیک،خصوصا در مدل های جدید،تست های واقعیت مجازی (VR) در سیستم “استیم” (Steam) است.بنچمارکهای ماقعیت مجازی در استیم،در آخرین نوبت،چند ماه پیش منتشر شد.در این آزمون پرچمداران مکسول در برابر پرچمداران AMD مانند Fury ها قرار گرفتند.در آن آزمون،پیروزی نسبی با کارت گرافیک های انویدیا بود.

 

هم اینک مطلع شدیم که کارت گرافیک AMD RX480 در این آزمون شرکت کرده و نتایج آن منتشر شده است.از آنجایی که مانور اصلی پاسکال و ستاره قطبی بر روی واقعیت مجازی بوده است،در نتیجه این آزمون برای شناخت توانایی های آن بسیار مهم است.کارت گرافیک RX480 در آزمون معیار SteamVR موفق به اخذ امتیاز 7 در حالت اورکلاک و 6.8 در حالت معمول شده است.کارت گرافیک های GTX1080/GTX1070 در صدر این آزمون قرار گرفته و امتیازات آنها نزدیک به یکدیگر و 11 است.پس از آن کارت گرافیک TITAN X با کسب امتیازی مشابه ایستاده است.

متاسفانه نتایج معیار SteamVR برای AMD چندان رضایت بخش نیست،هر چند که انتظار بیشتری از کارت گرافیک های انویدیا پاسکال هم می رفت.در این آزمون کارت گرافیک ارزان قیمت RX480 پس از R 390X ایستاده است.یعنی کارت گرافیکی در حد و اندازه R 390 ساده.

اما در آزمون بعدی،نتایج بسیار جالب توجه است.در این آزمون پرفورمنس کارت گرافیک ها به نسبت هزینه پرداخت شده برای آنها،قیاس شده اند.یعنی توانی که بابت هر دلار دریافت می گردد چقدر است؟

در نتیجه تا زمانی که انویدیا کارت گرافیک میان رده GTX1060 را روانه بازار نکند،AMD می تواند بازار این قسمت از کارت گرافیک ها را در دست بگیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید