نتیجه همکاری دایملر و BYD؛ خودروی Denza 400 !

0

در اوایل سال جاری میلادی؛ کمپانی دایملر، شرکت مادر کمپانی مرسدس‌بنز؛ به منظور رشد سریع خودروهای الکتریکی و توسعه باتری‌های این خودروها؛ و همچنین بیشتر کردن ارزش اقتصادی اتومبیل‌های برقی؛ اقدام به همکاری با کمپانی‌های مختلف و پیشگام در ساخت خودروهای الکتریکی کرد. به همین منظور کمپانی دایملر در همکاری با کمپانی چینی BYD بخشی از سهام تولید خودروی BYD Denza 400 را مال خود کرده است. خودروی مذکور بر روی پلتفرم اولیه مرسدس‌بنز کلاس B ساخته می‌شود. مرسدس‌بنز کلاس B، یک خودروی الکتریکی بوده که در سال ۲۰۱۴ روانه بازار شده است. کمپانی BYD با استفاده از تکنولوژی‌های خود و با کمک گرفتن از مهندسان مرسدس‌بنز، موفق به تولید این خودرو در قالب خودروی BYD Denza 400 شده که مجهز به یک باتری قدرتمندتر از نسل پیشین کلاس B است. اندازه باتری مذکور به هیچ عنوان تغییر نکرده و کاملا با مرسدس‌بنز کلاسB  سازگاری دارد!

daimler-denza-600-ev-china-1

خودروی چینی BYD Denza 400 مجموعه‌ای از تکنولوژی و زیبایی بوده که مهندسان دایملر و BYD، باتری ۴۷.۵ کیلووات ساعتی پلتفرم اولیه آن را به یک باتری ۶۲ کیلووات ساعتی تبدیل کرده‌اند. این افزایش حجم ذخیره‌سازی در باتری؛ به هیچ عنوان منجر به افزایش حجم فیزیکی باتری نشده است.

حداکثر مسافت پیمایشی BYD Denza 400، چیزی در حدود ۴۰۰ کیلومتر است. این یعنی اینکه شما می‌توانید ۸ کیلومتر بیشتر از خودروی تسلا مدل S که مجهز به یک باتری ۶۰ کیلوواتی است رانندگی کنید! با این اوصاف رانندگان چینی با پیمایش ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر در روز؛ تنها یکبار در هفته باید باتری خودروی خود را شارژ کنند.

daimler-denza-600-ev-china-2

البته ظرفیت کامل BYD Denza 400 در پیمایش مسافت؛ حدود ۵۰۰ کیلومتر است! آقای Hubertus Troska؛ یکی از اعضاء هیت مدیره کمپانی دایملر در رابطه با همکاری مشترک مرسدس‌بنز و BYD می‌گوید: «در حال حاضر تولید و ارائه یک وسیله نقلیه الکتریکی امن، قابل اطمینان و راحت را برای رانندگان چینی در دستور کار داریم و خودروی BYD Denza 400 با بروزرسانی‌های انجام گرفته، یک تجربه خوب و جذاب را برای رانندگان چینی فراهم می‌کند. ما با اعتماد به نفس کامل در مورد آینده تولید و عرضه خودروهای جدیدتر در کشور چین فکر می‌کنیم».

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید