نحوهی درست کردن تارت فلفل کبابی

0

گیگر :

کدبانوهای عزیز شما می توانید تارت فلفل کبابی را برای مهمانیه های شما تهیه فرمایید.سبزیجات کبابی به این نوع تارت فلفل اصالت خاصی می بخشند . آن را داغ سرو نمایید و برای سرو در فضای باز آن را سرد نمایید .

 

مواد لازم جهت تهیه خمیر :

 

     آرد معمولی : 175 گرم
     نمک : مقدار کمی
     کره یا مارگارین : 75 گرم
     زیتون سبز بدون هسته ریز خرد شده : 2 قاشق غذاخوری
     آب سرد : 3 قاشق غذاخوری

 

نحوهی درست کردن تارت فلفل کبابی

 

مواد لازم جهت تهیه مایه ی میانی تارت :

 

     فلفل دلمه ای قرمز : 1 عدد
     فلفل دلمه ای سبز : 1 عدد
     سیر , له شده : 2 حبه
     روغن زیتون : 2 قاشق غذاخوری
    پنیر مازارلا , رنده شده : 100 گرم
     تخم مرغ : 2 عدد
     ریحان بازل , خرد شده : 1 قاشق غذاخوری
     نمک : مقداری
    فلفل : مقداری

 

نحوهی درست کردن تارت فلفل کبابی

 

طرز تهیه تارت فلفل کبابی :

 

جهت تهیه خمیر این تارت باید ابتدا آرد و نمک را در یک کاسه الک نمایید . سپس کره یا مارگارین را با آن ورز دهید و به شکل خرده های نان دربیاید . زیتون ها و آب سرد را اضافه نمایید و مواد را با هم مخلوط نموده تا به خمیری نرم تبدیل شود .خمیر حاصل را بر روی سطحی آرد پاشیده شده ,

 

پهن نمایید و آن را در یک قالب کف پیچ دار نانوایی به قطر 20 سانتیمتر قرار می دهیم و با چنگال روی آن چند سوراخ ایجاد نمایید و بگذارید در یخچال سرد شود .در همین فاصله , تمام فلفل ها را از طول نصف نمایید . دانه های آن ها بگیرید و روی سینی فر طوری که پوستشان رو به بالا باشد , قرار دهید .

 

سیر و روغن را با هم مخلوط نمایید و با قلم موی مخصوص آشپزخانه روی فلفل ها بمالید . آن ها را در فری که از قبل روی حرارت 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت و یا عدد 6 فرهای گازی گزم شده به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا پوست آن ها بسوزد و سیاه شود . بگذارید فلفل ها کمی خنک شوند .

 

سپس آن ها را پوست بکنید و باریک خلال نمایید . فلفل ها را روی خمیر قرار دهید و یک لایه پنیر مازارلا روی آن ها بریزید .تخم مرغ ها و شیر را با هم زده و ریحان را اضافه نمایید . نمک و فلفل را افزوده و همه را روی مواد داخل تارت بریزید . قالب تارت را روی سینی فر بگذارید و آن را به مدت 20 دقیقه در فر قرار دهید تا خودش را بگیرد . می توانید سرد یا گرم آن را سرو نمایید .

پاسخ دهید