نحوه برخورد با فوت «حبیب» ولنگاری فرهنگی است

0

گیگر:

داریوش ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون با اعلام اینکه آنقدر در مباحث فرهنگی ضعیف عمل کرده ایم که از ولنگاری در فرهنگ و هنر صحبت می شود از ساخت فصل سوم ستایش در سال آینده خبر داد.

گروه فرهنگ و هنر: داریوش ارجمند بازیگر تلویزیون و سینما در رابطه با ولنگاری فرهنگی، اظهار داشت: ولنگاری فرهنگی یعنی بی توجه‌ای به هویت ایرانی و اعتقاد اسلامی، ایرانی، متاسفانه آنقدر به مباحث فرهنگی آسان نگاه می کنند، همین امر سبب شده، شرایطی به وجود بیاید که از ولنگاری فرهنگی حرف میزنیم.

به گزارش بولتن نیوز، وی در همین رابطه افزود: مگر ولنگاری معماری در این مملکت وجود ندارد، مگر ولنگاری موسیقی در این سرزمین دیده نمی‌شود، چرا باید حبیب محبیان در روستایی در شمال کشور غریبانه خاک شود، خواننده‌ای که شاعران بزرگ تاریخ کهن این سرزمین را خوانده است و خانه موسیقی در ایران نتواند برای او مراسمی در شان نام آن مرحوم بگیرد، نحوه برخورد با فوت حبیب محبیان خودش ولنگاری فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه امثال داریوش ارجمند برای رهایی از ولنگاری فرهنگی راهکاری ندارند، گفت: سیاست گذاران فرهنگی و کنترلچی های فرهنگی باید درصدد مبارزه با ولنگاری فرهنگی بر بیایند.

بازیگر” کشتی آنجلیا” با اعلام اینکه تمایلی ندارد در خصوص ولنگاری فرهنگی صحبت کند،گفت: می توانم در خصوص سفارش نقش ها و پول های که صرف خرید نقش ها می شود، صحبت کنم. آن کسی که در مورد ولنگاری فزهنگی حرف زده براساس مطالعه از صدها گزارش بوده است، چرا نمی گویند در دفاع مقدس یا مسائل هسته‌‌ای ولنگاری داریم؟ پس در این زمینه آنقدر بد عمل کرده‌ایم که هشدارهای لازم را دریافت می کنیم.
ارجمند با اعلام اینکه به ارقام نباید توجه کنیم، گفت: اینکه من ۵۰ تا فیلم بازی کردم یا ۲۰ تا فیلم ساختم و حتی اینکه فروش فیلم من از ۲۰ میلیارد تومان گذشته است،صورت مسئله را پاک نمی کند، سینمای شریف دهه ۷۰ که تقوایی، مهرجویی، واروژ کریم مسیحی فیلم می ساختند، چی شد؟ چه بلای سرش آمد؟ نظامی گری در جهان از تیرکمان به ساخت بمب اتم رسیده است، این مسئله یعنی که تکنولوژی پیشرفت کرده است. ولی آیا انسانیت افراد همه بیشتر شده است؟
 
وی در آخر در رابطه با وضعیت فصل سوم سریال “ستایش” گفت: ساخت سری جدید این فیلم به سال آینده موکول شده است

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید