نحوه فعال‌ کردن قابلیت One-Handed در کیبورد گوگل

0

افرادی که از تلفن‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگتر از ۵ اینچ استفاده می‌کنند، معمولا برای تایپ‌کردن دچار مشکل هستند و نمی‌تواند با یک دست به‌راحتی امور خود را به پایان برسانند. مگر اینکه دارای شصت بزرگ یا دستان غول‌پیکری باشند! مسئولان گوگل از این موضوع آگاهی داشته و راه حلی برای آن پیشنهاد داده‌اند.

به لطف آپدیتی که ماه گذشته ارایه شد، کیبورد گوگل برای سیستم عامل اندروید دارای قابلیت One-Handed شده است. فعال کردن این امکان بسیار راحت است. زمانی که کیبورد دیوایس شما فعال است، کافی است تا انگشت خود را روی دکمه کاما (,) یا دکمه اسمایلی‌ها نگه داشته و قابلیت One-Handed را از منوی باز شده انتخاب کنید. شایان ذکر است که با انتخاب کاما، این قابلیت برای افراد چپ دست و با انتخاب اسمایلی، می‌توانید این امکان را برای افراد راست دست فعال کنید. به یاد داشته باشید که بعد از انتخاب گزینه‌های اشاره‌ شده نیز می‌توانید آن را به حالت دیگر تبدیل کرده و یا به حالت اصلی بازگردانید.

اگر کیبورد گوگل را روی دستگاه خود ندارید، می‌توانید آن را به صورت رایگان از فروشگاه نرم افزاری گوگل‌پلی دانلود کنید.

مهدی ده نبی

چند سالیه در زمینه نویسندگی مشغول به کار هستم و در کنارش، انواع کارهای گرافیکی را هم انجام می‌دم. البته سابقه کارهای گرافیکیم خیلی بیشتر از نویسندگی هست، اما به خاطر علاقه زیادی که به تکنولوژی دارم، نویسندگی را هم در کنار گرافیک دنبال می کنم؛ همین!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید