نخست‌وزیر “پاکستان” راهی آمریکا شد

0

خبرگزاری میزان – “محمد‌نواز شریف” نخست‌وزیر پاکستان برای سفری 4 روزه راهی آمریکا شد.

نخست‌وزیر به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از داون،‌ “محمد‌نواز شریف” نخست‌وزیر پاکستان برای سفر 4 روزه راهی آمریکا شد.
 
وی قرار است در این سفر درباره مسائل مهمی چون برقراری امنیت در افغانستان،‌ نحوه روابط با هند و برنامه هسته ای پاکستان همچنین مبارزه با تروریسم به رایزنی با مقامات آمریکایی بپردازد.
 
نخست وزیر پاکستان قرار است قبل از سفر به آمریکا به انگلیس برود و بعد از یک روز اقامت در لندن و ملاقات با مقامات انگلیسی راهی واشنگتن شود.
 
نواز شریف قبل از سفر خود به انگلیس و آمریکا در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه اسلام‌آباد اظهار داشت: مناسبات میان اسلام آباد و واشنگتن به گونه ای رضایت بخش در حال گسترش است و این روند ادامه می‌یابد.
 
چودهری «نثار‌علی‌خان» وزیر کشور پاکستان و جمعی از تاجران پاکستانی در این سفر مهم نواز شریف را همراهی می کنند.
 
این دومین سفر رسمی نخست وزیر پاکستان به آمریکا از زمان تصدی قدرت در ژوئن سال 2013 به شمار می رود. وی پیشتر در اکتبر همان سال به واشنگتن سفر کرده بود.
 
نوار شریف اعلام کرد: ‌«ما می خواهیم دامنه گفتمان راهبردی میان آمریکا و پاکستان را به شیوه ای متوازن در همه زمینه ها گسترش دهیم.
 
وی از این فرصت در جهت تاکید بر نقش مهم کشورش در مبارزه با تروریسم که یکی از موضوعات مهم در دستور کار مذاکرات وی با اوباما خواهد بود ، سود خواهد جست.
 
نخست وزیر پاکستان تصریح کرد: موفقیت در تهاجم نظامی و عملیات ارتش بر ضد گروه های مسلح در منطقه قبیله نشین وزیرستان شمالی نمادی از پایبندی قاطع اسلام آباد به ریشه کنی تروریسم و افراط گرایی در هر گوشه کشور به شمار می رود.
 
نواز شریف گفت :‌« ما نه فقط برای برقراری صلح و پیشرفت کشور خود ، بلکه برای ریشه کنی تروریسم در منطقه جنوب آسیا و مناطق فراتر از آن درگیر این جنگ شده ایم.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید