نخودفرنگی تقلبی چینی هم به بازار آمد

0

آب و هوای آلوده کشور چین مواد غذایی و سبزیجات پرورشی در آن کشور را سمی و به یک عامل خطر زا برای سلامت انسان ها تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود در زمینه مواد غذایی صادراتی از کشور چین به کشورهای مختلف جهان دریافتند که حجم بسیاربالایی از آنها حاوی مقادیر فراوان مواد سمی و شیمیایی است و خطری مهلک برای سلامت انسان ها است.

براساس آمارها کشور چین یکی از آلوده ترین کشورها به لحاظ تولید مواد شیمیایی، استفاده از آفت کش ها و نیز آلودگی هوا ناشی از کارخانجات صنعتی است.

آلودگی هوا و وجود مواد شیمیایی معلق در هوا می تواند وارد ترکیبات مواد غذایی و کشاورزی شده و باعث مسمومیت آنها و بروز مرگ و میر در انسان ها شود.

کارشناسان با تحقیق درترکیبات سبزیجات و ماهی های چینی برخی آنها را در لیست سیاه خطرقرارداده اند که عبارتند از :

ماهی تیلاپیا تولید کشور چین زیرا در حوضچه هایی از فاضلاب رشد می کنندو سمی هستند.

انواع قارچ های خوراکی تولیدی از کشور چین دارای ترکیبات شیمیایی سمی در خود هستند.

جوجه و مرغ های پرورشی چینی زیرا با توجه به آنفولانزای مرغی که در چین همه گیر شده است و مرغ های این کشور به لحاظ بهداشتی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند.

از دیگر مواد غذایی تقلبی و مسمومیت آور صادراتی از کشور نمک صنعتی ، فلفل سیاه و سیر خوراکی را می توان نام برد که علاوه بر آلودگی می توانند آسیب های فراوانی به سلامت بدن انسان وارد کنند.

در بسیاری از کشورهای جهان برای حفظ جان شهروندان قوانین سختگیرانه ای برای ورود موادغذایی چینی اتخاذ شده است.

بعد از ماهی تیلاپیلا، سیر و مرغ پرورشی، نخود سبز تولید چین هم به بازار آمده است و مانند برنج پلاستیکی که چندی قبل در دنیا جنجال به پا کرد، کاملاً مصنوعی است و از دانه های سویای رنگ آمیزی شده بدست آمده است.

منبع: healthyfoodhouse

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید