نرم افزار جدید دوربین مایکروسافت با ویژگی های هوشمند معرفی شد

0

نرم افزار جدید دوربین مایکروسافت با ویژگی های هوشمند معرفی شد

روز گذشته کمپانی مایکروسافت از پروژه نرم افزاری جدید خود با نام Microsoft Pix رونمایی کرد. این شرکت که طی ماه های گذشته رویکرد متفاوتی را نسبت به نرم افزارها و به خصوص اپلیکیشن های مربوط به تلفن های هوشمند در پیش گرفته، برنامه Pix را در حال حاضر برای گوشی های آیفون توسعه داده است تا بتواند آن را جایگزین نرم افزار پیش فرض سیستم عامل iOS کند.

یکی از جالب ترین ویژگی های Pix، تصویر برداری تقریبا پیوسته آن است. زمانی که کاربر کلید شاتر (فیزیکی یا مجازی) را فشار می دهد، برنامه 10 فریم پیش و پس از لحظه فشرده شدن شاتر را بررسی کرده و بهترین شرایط موجود در تصاویر را به عنوان عکس خروجی نمایش می دهد. به این ترتیب کاربران می توانند از بی نقص بودن عکس از نظر لرزش و یا نور محیط اطمینان داشته باشند. همچنین جزئیات شکار شده توسط این برنامه بسیار واضح تر و شفاف تر بوده و حتی تصحیحاتی در رنگ و فوکس عکس ها نیز انجام می شود. مایکروسافت تلاش کرده با وجود استفاده از الگوریتم های پیشرفته، ظاهر برنامه را پیچیده و سردرگم کننده طراحی نکند و به همین دلیل، رابط کاربری Pix بسیار شبیه به ظاهر برنامه پیش فرض دوربین روی گوشی های آیفون یا تبلت های آیپد است.

تصویر بالا با نرم افزار مایکروسافت Pix و تصویر پایین با دوربین پیش فرض اپل گرفته شده است

علاوه بر قابلیت عکس برداری، کاربران می توانند به کمک Pix تصاویر خود را ویرایش کرده، موارد محبوب تر را انتخاب کنند و عکس های گرفته شده را با دیگران به اشتراک بگذارند. همچنین قابلیت ثبت تصاویر زنده یا Live Images نیز در Pix به گونه ای متفاوت به کار گرفته شده است. بر خلاف نمونه های موجود در آیفون ها، به کمک Pix سوژه اصلی تقریبا بدون حرکت باقی می ماند و تنها برخی از جزئیات دارای حرکات ثبت می شوند که به بهتر شدن و جذابیت عکس های گرفته شده به صورت Live نیز کمک شایانی خواهد کرد. طبق اطلاعاتی که در وبلاگ مایکروسافت منتشر شده، قرار است به زودی مخصوص سیستم عامل اندروید Pix نیز در پلی استور قرار گیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید