نسخه ارتقاء یافته موستانگ، با قدرت ۷۵۰ اسب بخار

0

شرکت توینینگ شلبی آمریکا بار دیگر نسخه‌ای ویژه‌ از موستانگ را به افتخار تیم ترلینگ و قهرمانی آنها در مسابقات Am معرفی کرده است. فورد موستانگ GT 2016 توسط شلبی، به طور ویژه و محسوسی ارتقاء یافته است و نتیجه این تلاش‌ها رسیدن به توان ۷۵۰ اسب بخار است.

shelby-terlingua-mustang-2-640x427-c

ظاهر بیرونی موستانگ هم تغییرات فروانی داشته و از عناصر فیبر کربن در شکاف جلو، قوس های جانبی و اسپویلر عقب استفاده شده است. همچنین استفاده از پنجره‌های مشبک، طراحی‌های مخصوص رالی و رنگ زرد بر روی بدنه و رینگ های ۲۰ اینچی WELD مخصوص مسابقه، از دیگر ویژه‌گی های این خودرو است. در داخل نیز از امضاء و یادگاری‌های کارول شلبی و بنیانگذار TRT، بیل نیل، استفاده شده است.

shelby-terlingua-mustang-4-640x427-c

shelby-terlingua-mustang-5-640x427-c

در قلب این موستانگ یک موتور ۵ لیتری V8 قرار گرفته است که توانی معادل ۴۳۵ اسب بخار را تولید می کند. اما در مراحل ارتقاء یک اگزوز Borla از جنس فولاد ضد زنگ، قابلیت تنظیم سیستم تعلیق و بهبود عملکرد ترمزها باعث شده است که توان این موتور، به بیش از ۷۵۰ اسب بخار برسد.

shelby-terlingua-mustang-6-640x427-c

تنها ۵۰ نمونه از این خودرو با هزینه پایه ۶۵.۹۹۹ دلار ارتقاء یافته است که با قیمت موستاگ GT، مشتری باید مبلغی بیش از ۱۰۰ هزار دلار پرداخت کند. در حال حاضر خریداران می توانند مبلغ کمتری پرداخت کنند و به جای این موستانگ گران قیمت، یک دوج چارجر را که توانی تقریبا برابر با موستاگ شلبی دارد خریداری کنند.

اگر می خواهید خودرو خریداری شده شما فقط موستانگ باشد و توان پرداخت این مبلغ گزاف را نداشتید می‌توانید موستانگ GT350R با قیمت ۶۴ هزار دلار را خریداری کنید و یک رانندگی قانونی را در خیابان ها تجربه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید