نسخه بعدی از سری Call of Duty شاید یک عنوان علمی تخیلی باشد

0

نسخه بعدی از سری Call of Duty شاید یک عنوان علمی تخیلی باشد

بسیاری از علاقه مندان به سری بازی های Call of Duty هر سال پس از ملاقات با نسخه ای جدید از این مجموعه پس از اندکی استراحت در انتظار یافتن اطلاعات تازه ای در رابطه با نسخه ی بعدی از سری بازی های Call of Duty باقی می مانند. حال بنا به رسم هر ساله می توان گفت که شمارش معکوس برای آگاهی از جزئیات مربوط به نسخه ی بعدی از سری Call of Duty آغاز شده است.

 

 

با توجه به روند فعلی تولید سری بازی های Call of Duty (که می توان گفت تا این جای کار به خوبی جواب داده است) دیگر هیچ نیازی نیست که علاقه مندان به این مجموعه در آغاز هر سال منتظر تایید خبر ساخت نسخه ی جدید از این مجموعه توسط شرکت اکتیویژن باشند. چرا که هم اکنون همگان به خوبی از این نکته با خبر هستند که در پاییز هر سال نسخه ای جدید از سری بازی های Call of Duty به بازار عرضه می شود و تا اطلاع ثانوی این روند به شکل سالانه ادامه خواهد یافت. بنا بر این علاقه مندان به شاخص ترین IP تولیدی شرکت اکتیویژن (البته در حال حاضر) پس از ملاقات هر ساله با نسخه های جدید از سری Call of Duty تنها کنجکاو دانستن این نکته هستند که نسخه ی بعدی این مجموعه در سال بعد چه نامی خواهد داشت و داستان و سایر جزئیات مربوط به آن در چه زمان و مکانی رقم خواهد خورد. در همین راستا و با توجه به روند آینده نگرانه ی موجود در نسخه های اخیر سری Call of Duty (به خصوص در دو نسخه ی جدید این مجموعه یعنی دو بازی Advanced Warfare و Black Ops 3 که کم و بیش از تم مشابهی برخوردار بودند) بسیاری از هواداران سری Call of Duty به طور حتم مشتاق دانستن این نکته هستند که نسخه ی بعدی از این مجموعه از چه حال و هوای ویژه ای برخوردار خواهد بود و داستان آن در چه زمان و مکانی سپری خواهد شد. جالب این جاست که بر اساس شایعات موجود به نظر می رسد که داستان نسخه ی بعدی از سری Call of Duty نیز در زمان  آینده سپری خواهد شد. با این حال تفاوت داستان این بازی با داستان مربوط به دو نسخه ی اخیر این مجموعه در این است که نسخه ی جدید از سری Call of Duty دنیای آینده نگرانه تری را به عنوان تم اصلی خود مد نظر قرار داده است و از همین رو داستان آن در آینده ای بسیار دور سپری خواهد شد. در واقع این اطلاعات در حال حاضر تنها در حد شایعه مطرح هستند و توسط یکی از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری که با نام مستعار شینوبی در میان گیمر ها شناخته می شود در اختیار علاقه مندان به سری بازی های Call of Duty قرار داده شده اند. البته جناب شینوبی فرد نسبتاً کهنه کاری در امر پخش کردن شایعه های این چنینی محسوب می شود و بسیاری از شایعات مطرح شده توسط او (که سال قبل و در رابطه با نسخه ی پیشین از سری Call of Duty نیز شاهد مطرح شدن آن ها بودیم) خیلی زود به حقیقت تبدیل می شوند.

 cod2016

بنا بر اطلاعات مطرح شده توسط فرد مذکور، داستان نسخه ی بعدی از سری Call of Duty در آینده ای بسیار بسیار دور رخ خواهد داد و تم کلی آن بیش از هر چیز مبتنی بر مبارزات فضایی خواهد بود. در واقع منبع خبری یاد شده زمان به وقوع پیوستن داستان بازی Black Ops 3 را نسبت به زمان به وقوع پیوستن داستان نسخه ی بعدی از سری Call of Duty در حکم عصر حجر می داند و آن را با چنین عبارتی توصیف کرده است! بنا بر این با توجه به دور بودن زمان وقوع داستان نسخه ی جدید از سری Call of Duty از زمان حال و همچنین با نظر به این که فرد مورد نظر داستان نسخه ی جدید از سری Call of Duty را یک داستان علمی تخیلی کامل توصیف کرده است می توان انتظار داشت که تم کلی نسخه ی بعدی از مجموعه بازی های Call of Duty بسیار آینده نگرانه باشد و رویداد های داستانی آن در کهکشانی بسیار دور دست به وقوع بپیوندد. البته همان گونه که به آن اشاره شد موارد مذکور فعلاً در حد شایعه مطرح هستند و این شایعات تا این لحظه توسط شرکت اکتیویژن مورد تایید قرار نگرفته اند. در واقع آن چه که در حال حاضر از نسخه ی بعدی مجموعه بازی های Call of Duty می دانیم این نکته است که بازی مذکور پلتفرم هایی نظیر PC ، PS4 و Xbox One را به عنوان پلتفرم های اصلی مقصد خود در نظر دارد و علاوه بر آن توسط سازندگان قدیمی این مجموعه یعنی اعضای استودیو Infinity Ward ساخته خواهد شد. کسانی که برای آخرین بار وظیفه ی ساخت بازی Call of Duty Ghost را بر عهده داشته اند و پیش از آن هم تولید مجموعه ی به یاد ماندنی Modern Warfare را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده بودند. البته اندکی پیش از این نیز شایعات دیگری طی هفته های اخیر به گوش می رسید مبنی بر این که نسخه ی بعدی از سری Call of Duty عنوان Bloodlines را به دنبال نام خود یدک خواهد کشید و علاوه بر پلتفرم های یاد شده در سطور بالا برای کنسول جدید کمپانی نینتندو یعنی کنسول NX نیز عرضه خواهد شد. به هر حال از همان زمان پایان یافتن مجموعه ی Modern Warfare و در همان دورانی که شرکت اکتیویژن وظیفه ی ساخت عناوین سالانه ی سری Call of Duty را بر عهده ی سه استودیوی مجزا قرار داد، شایعاتی از گوشه و کنار شنیده می شد مبنی بر این که داستان یکی از نسخه های جدید این مجموعه مبتنی بر نبرد های فضایی آینده نگرانه خواهد بود. حال باید دید که آیا بالاخره شایعات مذکور در نسخه ی بعدی از سری Call of Duty به تحقق خواهد پیوست یا این که در اثر جدید تولید شده به دست اعضای استودیو Infinity Ward باید انتظار داستان و تم متفاوتی را داشته باشیم. 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید