نسخه کانورتیبل لافراری ۲۰۱۷ رونمایی شد

0

کمپانی فراری از نسخه کانورتیبل لافراری ۲۰۱۷، که احتمالا بعدها از عنوان اسپایدر برای آن استفاده شود، رونمایی کرد. ماه گذشته مدل کوپه این سوپر اسپرت پا به میدان گذاشت و هم اکنون نسخه بدون سقف آن با کمترین میزان تغییرات به معرض نمایش درآمده است. البته این خودرو قرار است ماه اکتبر و در نمایشگاه خودرو پاریس رسما رونمایی شود و فراری هم تصمیم گرفته جزئیات بیشتر درباره آن، همچون اسم نهایی و برخی مشخصات فنی را تا پیش از برگزاری نمایشگاه اعلام نکند. معمولا فراری این سری از خودروهای خود را بصورت محدود و به قیمتی نسبتا بالا عرضه می‌کند که اطلاعات آن هم دردسترس نیست.

laferrari-convertible-front

اما نکته جالب اینجاست که اگر کسی تصمیم به خرید این خودرو داشته باشد باید گفت امکان‌پذیر نیست! زیرا این شرکت ایتالیایی از چندماه پیش برای مشتریان ویژه خود پیش‌سفارش آن را برقرار کرده و حالا دیگر این امکان وجود ندارد. در این نسخه همانند مدل کوپه آن، از یک پیشرانه ۶.۳ لیتری ۱۲ سیلندر استفاده شده که می‌تواند ۷۸۸ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن برمتر گشتاور تولید کند. همچنین موتور برقی لافراری با تامین ۱۶۰ اسب بخار اضافی نقش مهمی را در این خودرو به عهده دارد. در حالت رانندگی پرسرعت و مسابقه‌ای، زمانیکه دو موتور لافراری باهم کار می‌کنند تقریبا ۹۵۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن برمتر گشتاور تولید شده که از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

laferrari-convertible-overhead

به‌گفته فراری در این نسخه تغییرات قابل توجهی در شاسی خودرو صورت گرفته تا به همان استحکام پیچشی و مقاومت دربرابر نیرو که در مدل کوپه وجود دارد، دست‌یابد. بنابراین از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی بین این دونسخه از لافراری وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر باید گفت این خودرو می‌تواند در مدت کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰، در هفت ثانیه به سرعت ۲۰۰ و در ۱۵ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر برساعت برسد و حداکثر سرعت آنهم ۳۵۰ کیلومتر برساعت ثبت شده است.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید