نسخه ی نهایی اندروید 7.0 نوگا، ماه آینده عرضه خواهد شد، احتمال عدم عرضه برای نکسوس 5

0

نسخه ی نهایی اندروید 7.0 نوگا، ماه آینده عرضه خواهد شد، احتمال عدم عرضه برای نکسوس 5

تمامی کمپانی های حوزه ی فناوری که به نوعی با بخش نرم افزار در ارتباط هستند و کمپانی های مطرح که دارای سیستم عامل اختصاصی خود هستند، پس از رونمایی از یک نسخه ی جدید از سیستم عامل، تا زمان عرضه ی نهایی چندین نسخه ی آزمایشی و پیش نمایش از آن سیستم عامل را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان ارائه میدهند تا هنگام انتشار، سیستم عامل کمترین مشکلات نرم افزاری و بیشترین هماهنگی با اپلیکیشن ها را داشته باشد. نوگا، جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید گوگل است که هنوز در مرحله ی پیش نمایش به سر میبرد اما اکنون تاریخ احتمالی عرضه ی نسخه ی نهایی مشخص شده است. همراه ما باشید.

به طور کلی نحوه ی ارائه ی نسخه های پیش نمایش سیستم عامل اندروید از سوی گوگل با تغییرات زیادی از زمان اندروید L در سال 2014 مواجه بوده است. اندروید L یا همان لالی پاپ پیش از عرضه ی نهایی فقط یک نسخه ی پیش نمایش و آزمایشی برای آن منتشر شد. در حالی که برای اندروید M یا مارشملو گوگل سه نسخه ی پیش نمایش را منتشر کرد. اما برای اندروید N نسخه ی آزمایشی بیش از هر زمان دیگه ای منتشر شد و گوگل برای اندروید نوگا، 5 نسخه ی پیش نمایش عرضه کرده است.

به طور معمول، نسخه های نهایی پلتفرم اندروید زودتر از ماه اکتبر از راه نمیرسند اما با توجه به سرعت بالای گوگل برای این نسخه و برنامه ریزی فشرده در ارائه ی نسخه های پیش نمایش، تعجبی نیست اگر این بار کمی زودتر نسخه ی نهایی اندروید N عرضه شود. در این مورد باز هم کاربر فاش کننده ی معروف توئیتر، Evan Bloss اطلاعاتی را منتشر کرده است و اگر این گفته صحت داشته باشد، تا یک ماه دیگر شاهد عرضه ی نهایی اندروید نوگا خواهیم بود. این شخص خبر نسبتا مهم دیگری را نیز داده است. Evan Bloss مدعی است که دارندگان نکسوس 5 گوگل، اندروید N را دریافت نخواهند کرد. نکسوس 5 با همگاری گوگل و ال جی در سال 2013 وارد بازار شد و حدود 3 سال از زمان عرضه ی این گوشی به بازار میگذرد. بخش پشتیبانی سایت گوگل نیز با انتشار یک لیست، تاریخ پایان عرضه ی بروزرسانی نسخه ی جدید برای دستگاه های نکسوس را منتشر کرده است که طبق این لیست، نکسوس 5 تا اکتبر 2015 پشتیبانی میشود و این در حالیست که چندین ماه از این تاریخ میگذرد. بنابراین احتمال عدم عرضه ی نسخه ی N برای این دستگاه زیاد است.

ماه گذشته نیز Evan Bloss ادعا کرد که یک دارنده ی نکسوس 6 پی ،به طور تصادفی توانسته بیلد NRD90M اندروید N را دریافت کند اما از آنجا که این بیلد جزء نسخه های آزمایشی محسوب میشود مجددا به نسخه ی پایدار 6.0.1 بازگشته است. لازم به ذکر است حرف R در این بیلد مخفف Release است که در آخرین نسخه ی پیش نمایش درج میشود و این بدین معناست که احتمالا اندروید N خیلی زودتر از حد انتظار به طور رسمی عرضه خواهد شد. همچنین گوگل به طور معمول نسخه ی جدید اندروید را به طور رسمی در کنار نکسوس های جدید عرضه میکند بنابراین احتمال معرفی نکسوس های جدید که احتمالا توسط اچ تی سی تولید خواهند شد، در ماه آینده وجود دارد. باید صبر کرد و دید که آیا گوگل به روال عادی خود ادامه میدهد یا در این مورد سنت شکنی میکند. نظر شما در این خصوص چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید