نسل جدید داروهای چشمی از راه می رسند

0

رئیس انجمن شبکیه ایران اظهار کرد: باتوجه به پیشرفت های درمانی داروهای چشمی، دانشمندان کشور ما نیز درصدد ساخت این داروها برآمدند.

مهدی مدرس زاده رییس انجمن شبکیه ایران و رییس مرکز تحقیقات چشم در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، با اشاره به بیماری های شایع چشم و درمان های جدید این عرصه، افزود: بیماری های شبکیه ناشی از اثرات دیابت و بیماریهای سنی پرده شبکیه (استحاله سنی ماکولا) از جمله بیماری های شایع شبکیه هستند. 

وی از داروهای جدید در درمان بیماری های شبکیه خبرداد و بیان داشت: در زمینه بیماری های شبکیه در یکسال اخیر دارویی به نام « آی لیا» وارد بازار شده که تاکنون نتایج اثربخشی داشته است.

رییس انجمن شبکیه ایران اثر درمانی «آی لیا» را بیشتر از داروهای قدیمی مثل «اوستین» دانست و اظهار داشت: متخصصان کشور ما اکنون در حال طی مراحل آزمایش دارویی مشابه «لوسنتیس» هستند که  زمستان سال 96 به تولید انبوه می رسد. 

وی ضمن هشدار از مصرف داروهای آزاد و غیر رسمی یادآور شد: عفونت های چشمی از عوارض ناشی از این داروها بوده و با خرید داروها از کمپانی های اصلی و یا داروخانه های معتبر می توان از بروز آنها جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید