نسل پنجم از هوندا crv در راه است…

0

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “موتورترند”، این شاسی بلند محبوب کمی بزرگتر و تهاجمی‌تر ساخته شده است و سه کارخانه مجزا مونتاژ می‌شود. دلیل این امر اجرایی شدن تفکرات متفاوت مقامات هوندا برای فروش بهتر این کراس‌اوور است. آنها امیدوارند CR-V به پرفروش‌ترین محصول آنها تبدیل شود.
41

43

خودروی CR-V مدل ۲۰۱۷ هوندا اولین نمایش جهانی خود را در نمایشگاه دیترویت آغاز کرد. این خودرو با خطوط تند و تیز، چراغ‌های LED و چراغ هایی با شکل جدید در نمای پشت و عرض بیشتر ظاهر سخت‌تری را از خود نشان می‌دهد.

در این نسل طول در موتور و فاصله بین دو محور خودرو افزایش یافته است و ما با برآمده‌های کوتاه در طراحی و اگزوز دوگانه روبه‌رو هستیم. فاصله بین دو محور در این خودرو حدود ۴ سانتی متر و طول آن ۳٫۸۱ سانتی‌متر افزایش یافته که تاثر زیادی در خلق یک کابین بزرگ گذاشته‌اند. البته نباید از افزایش ۲٫۵ سانتی ارتفاع خودرو نیز چشم پوشی کرد.

46

40

نسل جدید این خودروها با یک موتور ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر در تریم LX و با ویژگی توربو ساخته می‌شود که برای اولین بار این مشخصات در سال ۱۹۹۷ معرفی شد.

از طرفی تمامی مدل‌های EX و سطوح بالاتر که حدود ۷۵ درصد فروش را تشکیل می‌دهند، از موتورهای تزریق مستقیم ۱٫۵ لیتری توربو DOHC بهره می‌برند که در مدل‌های دیگر سیویک نیز شاهد آن هستیم.

این موتورها معمولا بازدهی نزدیک به ۱۹۰ اسب بخار دارند و می‌توان آنها را با مدل‌های متعددی از گیربکس‌ها هماهنگ کرد.

مقامات سازنده با اعتماد این مدل را یکی از کم مصرف‌ترین مدل‌های این حوزه می‌دانند.
46

47

مدیر عامل هوندا در این خصوص گفت: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای هیبریدی ارائه دادن این مدل وجود ندارد.

طراحی جدید بدنه و شاسی باعث هندلینگ بهتر در CR-V می‌شود که از نمونه‌های سیویک بهتر است. موقعیت صندلی‌ها نیز تغییر کرده و ارتفاع آن بلندتر شده است. این کار تسلط راننده و سرنشینان جلو را بر زمین و اطراف بیشتر می‌کند که برای خودرو سودمند است.

49

پلت‌فرم خودرو به گونه‌ای طراحی شده که ویژگی تبدیل آن به خودرویی با قابلیت حرکت تمام چرخ وجود دارد. طراحی به گونه‌ایست که سرنشینان پشت از فضای بیشتری برخوردارند. با تاشدن صندلی فضای خودرو کمی بیش از ۲۵۶ سانت افزایش می‌یابد.

50

فضای درونی نیز از مواد بهتری ساخته شده است. ترکیب بخش‌های چوبی با صندلی‌های چرمی جذاب به نظر می‌رسد. سامانه اطلاعات و سرگرمی نیز با اتو اندروید و کارپلی گوگل هماهنگ است. دکمه‌های زیاد نیز در خودرو حذف شده و صفحات لمسی جای آن را گرفته‌اند.

وزن خالص خودرو حدود یک هزار و ۴۹۶ کیلوگرم برآورد می‌شود و در کمتر از ۸ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

هوندا به تازگی از پنجمین نسل کراس‌اوورهای CR-V خود رونمایی کرده است که براساس همان پلت‌فرم جهانی کامپکت هوندا سیویک ساخته شده و برای اولین با به یک موتور توربوشارژ در زیر کاپوت خود مجهز است.

[ad_2]

www.mashin.ir

پاسخ دهید