نشست سراسری مبلغان مسلمان در “پاکستان” آغاز به کار کرد

0

خبرگزاری میزان – مرحله دوم نشست سراسری مبلغان مسلمان موسوم به اجلاس رایوند با هدف بررسی شیوه‌های تبلیغ دین اسلام از امروز در پاکستان آغاز به کار کرد.

نشست سراسری مبلغان مسلمان در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از نوای‌وقت، نشست سراسری مبلغان مسلمان موسوم به اجلاس رایوند یا همان تبلیغی جماعت از امروز در پاکستان آغاز به کار کرد.
 
مرحله دوم این اجلاس که از امروز آغاز شد تا 10 نوامبر (۱۹ آبان) ادامه خواهد داشت.
 
هدف از برگزاری این اجلاس شیوه‌های تبلیغ دین اسلام بیان شده که مرحله اول آن با سخنرانی علما بعد از نماز جمعه و عصر امروز آغاز شده بود.
 
رایوند منطقه‌ای در نزدیکی شهر “لاهور” مرکز ایالت “پنجاب” پاکستان است. این منطقه علاوه بر اینکه محل سکونت خانواده بانفوذ “شریف” است از قدیم محل تجمع مبلغان دینی بوده و به همین علت از نظر امنیتی به‌ شدت تحت حفاظت است.
 
اجلاس رایوند که به «اجتماع تبلیغی جماعت» نیز معروف است یکی از بزرگترین تجمعات مبلغان جهان اسلام می‌باشد و هر ساله تعداد زیادی از گروه‌های تبلیغاتی بعد از پایان این اجلاس به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند. سال گذشته 7 هزار گروه تبلیغی بعد از پایان این اجلاس راهی کشورهای مختلف شدند که انتظار می‌رود امسال این تعداد افزایش یابد.
 
هر گروه تبلیغی شامل 10 تا 12 نفر می‌باشد و تا پایان مأموریت خود از پشتوانه مالی و سیاسی مبلغان رایوند برخودار می‌باشد.
 
اجلاس رایوند از پشتوانه مالی کشورهای عربی به ویژه عربستان برخودار است و احداث مدرسه‌های دینی و مسجد در کشورهای اسلامی نیز جزو اهداف بلندمدت این سازمان تعریف می‌شود.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید