نشست 4 جانبه وزرای خارجه سعودی، “قطر” و ترکیه با ائتلاف معارضان سوری

0

خبرگزاری میزان – وزرای خارجه عربستان سعودی، قطر و ترکیه، دیروز با هیئت ائتلاف معارضان سوری دیدار و در آن بر ضرورت کناره‌گیری رئیس‌جمهور قانونی سوریه از قدرت، تأکید کردند.

به گزارش گروه فضای مجازی برگزاری میزان به نقل از «القدس العربی»، «خالد بن محمد العطیه»، «عادل بن احمد الجبیر»، «فریدون سینیرلی اوغلو» و «جان کری» وزیران خارجه قطر، عربستان سعودی، ترکیه و آمریکا، امروز پیش از نشست وین درباره سوریه، دیداری چهارجانبه برگزار و درباره تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حلی برای بحران سوریه گفت‌وگو کردند.
 
وزرای خارجه عربستان سعودی، قطر و ترکیه همچنین در نشست سه‌جانبه دیگری که امروز در وین برگزار کردند، هماهنگی‌ها بین این 3 کشور درباره پرونده سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
طبق این گزارش، وزرای خارجه عربستان سعودی، قطر و ترکیه نشست دیگری را با «خالد خوجا» رئیس ائتلاف معارضان سوریه و هیئت همراه وی تشکیل دادند و درباره آینده سوریه گفت‌وگو کردند.
 
وزرای خارجه این 3 کشور که از حامیان پر و پاقرص تروریست‌های منطقه‌ای محسوب می‌شوند، در نشست با ائتلاف معارضان سوری بر ضرورت کناره‌گیری «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه از مسند قدرت تأکید کردند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید