نصب بزرگترین توربین گازی جهان در “پاکستان”

0

خبرگزاری میزان – “پاکستان” برای غلبه بر بحران انرژی کشورش بزرگترین توربین گازی جهان را در نیروگاه برق سیکل ترکیبی “بیکی” نصب می کند.

نصب بزرگترین توربین گازی جهان در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه “پاکستان”، پاکستان برای غلبه بر بحران انرژی و تامین برق مورد نیاز کشورش از بزرگترین و موثرترین توربین گازی موجود در جهان استفاده می کند.
 
این توربین در فرانسه تولید می شود و قرار است بر روی نیروگاه برق سیکل ترکیبی «بیکی» نصب شود و کار نصب آن را شرکت الکتریکی «هاربین» چین به عهده گرفته است.
 
این توربین قادر است برق مورد نیاز میلیون ها خانه و مرکز صنعتی پاکستان را تامین و بحران کمبود برق این کشور راپایان دهد.
 
 به گفته متخصصان، وزن هرکدام از این توربین های گازی مدل «۹HA» ساخت فرانسه ۴۰۰ تن است، در این توربین از همان تکنولوژی ای استفاده می شود که در موتورهای جت مافوق صوت کروز استفاده می شود.
 
 برای تامین سوخت این توربین ها علاوه بر گاز از سوخت مایع نیز استفاده می شود. توربین گازی ۹HA برای بارگذاری کامل تنها ۱۰ دقیقه نیاز به زمان دارد.
 
لازم به ذکر است که بحران کمبود برق درپاکستان بسیارجدی است به طوری که روزانه به طور متوسط ۱۴ ساعت برق اکثر مناطق این کشور قطع می شود و مردم با مشکلات جدی روبرو می شوند. چندی پیش نیز سازمان بین المللی «مودی» نیز ضمن ابزار نگرانی از بحران برق در پاکستان اعلام کرده بود چنانچه برای بحران نفت و برق درپاکستان اقدامی نشود اعتبار پاکستان زیر سوال خواهد رفت.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید