نظارت جدی بر برنامه سلامت نوروزی مسافران/از دستگاه قضا دلخور نیستم

0

قاضی زاده هاشمی گفت: زمینه‌های فراهم کردن آرامش مردم در تعطیلات نوروز از طرف اورژانس صورت گرفته ما نیز در حوزه تغذیه نظارت جدی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در مانور برنامه سلامت نوروزی که امروز در سالن همایش‌های رازی برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر دلخوری وی از دستگاه قضا گفت: دلخوری از دستگاه قضا نداریم و اتفاقا رابطه خوبی داریم و می‌دانیم کار قضاوت کار سختی است اما علاقمندیم این کار تسریع شود و به سرعت به نتیجه برسد.

وی به سختی کار دستگاه قضا اشاره کرد و ادامه داد: البته باید متذکر شد که دستگاه قضا با تمانینه کار را پیش می‌برد تا تخطی صورت نپذیرد اما اگر مجموعه‌ای هر روز و هر وعده مواد غذایی نامناسب در اختیار مردم بگذارد و بعد از یک ماه تشخیص داده شود زیان زیادی به سلامت مردم وارد می‌شود به همین علت خواهش من این است که تمهیدات خاصی به عمل آورند تا بتوانند به هنگام پیشگیری کنند. 

رده بندی رستوران‌ها در سال آینده انجام می‌شود 

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص جزئیات مانور برنامه سلامت نوروزی گفت: در این ایام ایرانیان پر تعداد سفر می‌کنند و امیدواریم در این سفرها از طبیعت زیبای کشور حداکثر بهره را ببرند. زمینه‌های فراهم کردن آرامش مردم از طرف اورژانس صورت گرفته ما نیز موظفیم در حوزه غذا و آشامیدنی نظارت جدی داشته باشیم که در پی این وظیفه تیم نظارت را دو برابر کردیم و نظارت‌ها را تشدید کردیم و امیدواریم تخلفی در این ایام وجود نداشته باشد. همچنین از طرف تیم‌های بازرسی نیز تخلفی صورت نگیرد‌. 

وی افزود: تیم‌های بازرسی می‌بایست به قصد میزبانی به مردم ارائه خدمت کنند نه سودجویی، همچنین امیدواریم هیچگونه تخلفی از چشم بازرسان جا نماند. از طرفی مردم انتظار برخورد جدی دارند و ما هم از دستگاه قضا انتظار حمایت داریم به این نکته نیز اشاره کنم که در وهله اول می‌بایست خود مردم رعایت کنند.و تا حد امکان غذاهای ساده‌تری استفاده کنند و به رستوران‌ها مراجعه نکنند. 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم سال آینده بتوانیم رستوران‌ها را رده بندی کنیم تا به مردم معرفی شوند‌. امسال نیز صرفا نظارت‌ها را بیشتر کردیم تا مردم در آرامش باشند. 

هاشمی در پایان افزود: ضابط قضایی در اختیار تیم‌ها قرار دارد و در عین حال که اجازه پلمپ توسط این ضابط قضایی جایز است اما در نهایت دستگاه قضا تصمیم گیرنده است. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید