نظرسنجی: پورت 3.5 میلیمتری یا لایتنینگ؛ شما کدام روش را برای گوش دادن به موسیقی ترجیح می دهید؟

0

نظرسنجی: پورت 3.5 میلیمتری یا لایتنینگ؛ شما کدام روش را برای گوش دادن به موسیقی ترجیح می دهید؟

یکی از پر حرف و حدیث ترین خبرهای دنیای تکنولوژی در ماه های اخیر، تصمیم کمپانی اپل برای حذف کردن پورت 3.5 میلیمتری از نسل بعدی تلفن های هوشمند خود است. تصاویر و شایعات بسیار زیادی درباره این تصمیم منتشر شده و حتی نمونه های اولیه از آیفون 7 نیز نشان دهنده تائید این تصمیم بوده اند. با این حال شایعاتی در جهت مخالف نیز پخش شده اند که از ادامه استفاده پورت 3.5 میلیمتری برای سال آینده توسط اپل سخن می گوید. چنین گمانه زنی های ضد و نقیضی به بهترین شکل نشان دهنده نوعی ناهماهنگی و عدم اطمینان تحلیل گران از بازخورد کاربران نسبت به این اتفاق است. از طرفی اپل به دنبال ایجاد جریانی جدید برای دستگاه های خود است و در مقابل نیز تعداد بسیار زیاد دستگاه های اندرویدی قرار دارند که همچنان بر استفاده از پورت 3.5 میلیمتری تاکید دارند. اما نظر کاربران در این زمینه چیست؟

اپل همیشه به خود رای بودن مشهور بوده. این ویژگی به خصوص در دوره مدیریت استیو جابز به اوج خود رسیده بود و تصمیمات این شرکت نه بر اساس نیاز کاربران، که با توجه به استراتژی بلند مدت اپل گرفته می شدند و حتما این جمله مشهور را شنیده اید که اپل بهتر از کاربران می داند آنها به چه چیزی نیاز دارند. اما این بار داستان مشابه حذف درایوهای نوری نیست که با توجه به حضور گسترده درایوهای ذخیره سازی پر سرعت و با حجم بالا در پیش زمینه ای ذهنی در ذهن کاربران نسبت به آن وجود داشته باشد. پورت 3.5 میلیمتری استانداردی است که سالهاست در بین کاربران و شرکت های تولید کننده مورد استفاده قرار می گیرد و تعداد بسیار زیاد ابزارهای جانبی و کیفیت قابل قبول آن نیز باعث شده هنوز جایگزین قابل قبولی برای این تکنولوژی وجود نداشته باشد. با این حال اپل در صورت تائید نهایی حذف پورت 3.5 میلیمتری دست به قماری بزرگ خواهد زد و تلاش می کند در این راه از پورت اختصاصی خود یعنی لایتنینگ برای اتصال ابزار جانبی مخصوص گوش دادن به موسیقی استفاده کند. در این راه چندین شرکت نیز از همین حالا خود را برای بازار بسیار پر سود کاربران اپل که حاضرند برای همراهی با این شرکت هر هزینه ای را هرچند زیاد متحمل شوند آماده کرده اند.

شما به عنوان کاربرانی که اصولا نظر آنها می بایست در اولین اولویت کمپانی های سازنده قرار داشته باشد در این زمینه چه عقیده ای دارید؟ آیا وقت آن رسیده که پورت 3.5 میلیمتری جای خود را به گزینه ای جدید دهد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ چه دلیلی برای آن ذکر می کنید؟ افزایش کیفیت در هنگام گوش دادن به موسیقی یا کاهش ضخامت تلفن های هوشمند؟ اگر با این کار مخالف هستید چه پاسخی برای این نظر دارید؟           

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید