نظری بر لیست بازی های تایید شده برای نمایشگاه E3 2016 (بخش نخست)

0

نظری بر لیست بازی های تایید شده برای نمایشگاه E3 2016 (بخش نخست)

همان گونه که در مطلب صبح امروز خود به آن اشاره کردیم نمایشگاه E3 امسال چیزی در حدود ده روز دیگر آغاز خواهد شد و از هم اکنون بازیبازان در انتظار معرفی بازی های جدید و مورد انتظار خود در این نمایشگاه هستند. ظرف هفته های اخیر به تدریج شاهد تایید نام بازی های حاضر در نمایشگاه E3 امسال بوده ایم و احتمالاً بسیاری از بازی دوستان کنجکاو به دانستن نام این آثار هستند. بر همین اساس در مطلب پیش رو قصد داریم به نام تمامی بازی هایی اشاره کنیم که تا این لحظه حضور آن ها در نمایشگاه E3 2016 قطعی شده است. بنا بر این پیشنهاد می شود که حتماً ما را در ادامه ی متن پیش رو همراهی کنید.

 

 

لازم به ذکر است که در این متن لیست بازی هایی را شاهد خواهیم بود که تا این لحظه حضور آن ها در نمایشگاه E3 امسال به تایید رسمی سازندگان و ناشران آن ها رسیده است. بنا بر این در این مطلب نامی از عناوینی که در حال حاضر تنها شایعات مربوط به حضور آن ها در نمایشگاه E3 2016 از گوشه و کنار شنیده می شود نخواهیم دید. علاوه بر آن ممکن است پس از نوشته شدن این متن و در فاصله ی باقی مانده تا آغاز نمایشگاه  E3امسال نام آثار دیگری هم به این لیست اضافه گردد. بنا بر این در حال حاضر تنها شاهد آثاری در این لیست خواهیم بود که حضور آن ها در نمایشگاه E3 2016 به طور رسمی مورد تایید قرار گرفته است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که مسلماً نام برخی از بازی هایی که قرار است در نمایشگاه E3 امسال به علاقه مندان معرفی گردند تا پیش از آغاز این نمایشگاه اعلام نخواهد شد و در واقع سازندگان و ناشران این قبیل بازی ها آن ها را برای غافلگیر کردن هواداران خود در E3 در نظر گرفته اند. ضمن این که لیست آثار حاضر در نمایشگاه امسال به تفکیک شرکت های بازی سازی مختلفی که در نمایشگاه E3 2016 حضور می یابند ارائه خواهد شد. پس در گام نخست با یکی از پیشکسوتان عرصه ی بازی سازی یعنی نینتندو آغاز می کنیم.

 

Nintendo

 

مسلماً مهم ترین محصولی که قابلیت معرفی در نمایشگاه E3 امسال توسط نینتندو را دارد کنسول جدید این شرکت است که در حال حاضر تنها با نام موقت NX شناخته می شود. با این حال طی هفته های اخیر زمزمه هایی به گوش می رسد مبنی بر این که کنسول NX در نمایشگاه E3 امسال حضور نخواهد داشت و تمرکز اصلی شرکت نینتندو در این نمایشگاه تنها بر روی معرفی تعدادی از بازی های جدید خود خواهد بود. آثاری که مسلماً گل سر سبد آن ها بازی The Legend of Zelda خواهد بود. علاوه بر این بازی که بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در نیمه ی نخست سال 2017 میلادی برای دو کنسول WiiU و NX منتشر گردد دیگر نماینده ی کنسول خانگی WiiU در نمایشگاه E3 امسال بازی Tokyo Mirage Sessions خواهد بود. اثری در سبک نقش آفرینی ژاپنی که سال گذشته توسط شرکت خوشنام Atlus بر روی کنسول WiiU در کشور ژاپن منتشر شد و قرار است پس از پایان نمایشگاه E3 امسال برای بازار های غربی نیز عرضه گردد. به جز دو بازی یاد شده، دیگر عناوین شرکت نینتندو که تا این لحظه حضورشان در نمایشگاه E3 2016 قطعی شده است همگی متعلق به کنسول دستی نینتندو و پلتفرم موبایل هستند. به این ترتیب که در نمایشگاه E3 امسال شاهد معرفی بازی هایی نظیر Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past ، Monster Hunter Generations و Pokémon Sun and Moon برای کنسول دستی 3DS و همچنین بازی Pokémon GO برای دو پلتفرم اندروید و iOS خواهیم بود. به این ترتیب اگر نینتندو قصد رونمایی از کنسول NX را در نمایشگاه E3 امسال نداشته باشد شاید بتوان گفت که حضور چندان پر رنگی را از سامورایی های خالق ماریو در نمایشگاه E3 2016 شاهد نخواهیم بود.    

 

Sony

 

در حال حاضر تنها بازی انحصاری شرکت سونی که حضور آن در نمایشگاه E3 امسال قطعی به نظر می رسد بازی Horizon Zero Dawn است که در نمایشگاه E3 سال گذشته یکی از غافلگیری های اصلی سونی در کنفرانس اختصاصی این شرکت محسوب می شد. مسلماً شرکت سونی به جز این بازی آثار دیگری را هم در جریان برگزاری کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 امسال معرفی خواهد کرد که یکی از آن ها می تواند بازی جدید هیدئو کوجیما باشد.

 

Microsoft

 

بی شک مهم ترین بازی کامپیوتری شرکت مایکرو سافت که در حال حاضر حضور آن در نمایشگاه E3 امسال قطعی به نظر می رسد نسخه ای جدید (و فعلاً بی نام) از سری Forza Motorsport خواهد بود. البته به غیر از این بازی حضور دو بازی Halo Wars 2 و Sea of Thieves نیز در نمایشگاه E3 2016 قطعی شده است که هر دوی این عناوین آثاری چند پلتفرمی به شمار می روند و علاوه بر کنسول اکس باکس وان بر روی پلتفرم PC نیز منتشر خواهند شد.

 e3

EA

 

در حال حاضر حضور دو بازی Battlefield 1 و Titanfall 2 از سوی شرکت EA در نمایشگاه E3 امسال قطعی شده است و احتمالاً این دو بازی بخش مهمی از کنفرانس اختصاصی شرکت EA در نمایشگاه E3 پیش رو را به خود اختصاص خواهند داد. جالب این جاست که هر دوی این عناوین (که از سبک و سیاق تقریباً مشابهی در بخش گیم پلی خود بهره می برند) قرار است در پاییز امسال و به فاصله ی تنها سه هفته از یکدیگر در اختیار علاقه مندان به عناوین شوتر قرار گیرند. البته علاوه بر این دو عنوان، بازی Mass Effect: Andromeda نیز یکی از بازی های قطعی شرکت EA در نمایشگاه E3 پیش رو خواهد بود. اثری که به طور حتم بسیاری از هواداران سری Mass Effect در انتظار یافتن اطلاعات جدیدی از آن به سر می برند.

 

Ubisoft

 

عناوینی نظیر For Honor ، South Park: The Fractured But Whole و Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands از جمله آثاری هستند که در کنفرانس اختصاصی شرکت یوبی سافت در نمایشگاه E3 سال گذشته حضور داشتند و در نمایشگاه امسال نیز حضورشان در E3 2016 قطعی به نظر می رسد. علاوه بر آن حضور بازی Eagle Flight نیز در نمایشگاه E3 امسال توسط اعضای یوبی سافت مورد تایید قرار گرفته است. اما بی تردید بازی Watch Dogs 2 مهم ترین بازی شرکت یوبی سافت به شمار می رود که حضور آن در نمایشگاه امسال توسط اعضای این شرکت مورد تایید قرار گرفته است. آن ها همچنین به تصریح این نکته پرداخته اند که قصد معرفی یک بازی جدید دیگر را هم در نمایشگاه E3 امسال دارند. اثری که هنوز نام آن توسط اعضای یوبی سافت فاش نشده است اما این احتمال وجود دارد که نسخه ای جدید از سری Assassin’s Creed باشد.

 

Take – Two Interactive

 

شرکت Take – Two امسال نیز قرار است حضور پر باری در نمایشگاه E3 داشته باشد. البته حضور تعدادی از عناوین ورزشی این شرکت در نمایشگاه E3 2016 هنوز به شکل رسمی مورد تایید قرار نگرفته است؛ اما کاملاً بعید به نظر می رسد که آثاری نظیر NBA 2K 17 و WWE 2K 17 از نمایشگاه E3 امسال غایب باشند. با این حال تا این لحظه حضور دو بازی Civilization VI (برای پلتفرم PC) و Civilization Revolution 2 Plus (برای کنسول دستی پلی استیشن ویتا در کنار دو پلتفرم موبایل اندروید و iOS) از سبک استراتژی در کنار دو بازی Mafia 3 و Battleborn (که به طور حتم معرف حضور بسیاری از بازی دوستان هستند) در نمایشگاه E3 امسال توسط اعضای این شرکت مورد تایید قرار گرفته است. علاوه بر آن این احتمال وجود دارد که سران شرکت Take – Two غافلگیری هایی را هم برای هوادارن خود در نمایشگاه E3 2016 در نظر گرفته باشند.

 

با بررسی آثار یاد شده در سطور فوق بخش نخست مطلب ما در رابطه با لیست آثاری که حضورشان در نمایشگاه E3 امسال قطعی به نظر می رسد هم به پایان خود می رسد. صبح فردا با بخش دوم این مطلب همراه با شما خواهیم بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید