نظری بر لیست بازی های تایید شده برای نمایشگاه E3 2016 (بخش پایانی)

0

نظری بر لیست بازی های تایید شده برای نمایشگاه E3 2016 (بخش پایانی)

روز گذشته در بخش نخست این مطلب به تعدادی از مهم ترین بازی های کامپیوتری که تا این لحظه فرآیند حضور آن ها در نمایشگاه E3 امسال مورد تایید قرار گرفته است اشاره داشتیم و امروز در قالب مطلب پیش رو می رویم تا لیست آغاز شده در روز گذشته را به پایان برده و آن را تکمیل نماییم.

 

 

Square Enix

 

شرکت Square Enix همانند سال گذشته با دستی پر پا به نمایشگاه E3 خواهد گذاشت و امسال هم شاهد معرفی بازی های فراوانی از سوی این شرکت در نمایشگاه E3 خواهیم بود. البته آن دسته از بازی های شرکت Square Enix که تا این لحظه حضورشان در نمایشگاه E3 2016 قطعی شده است اکثراً عناوینی را شامل می شوند که پیش از این شاهد معرفی آن ها به بازیبازان از طریق کانال های مختلف  بوده ایم. از جمله مهم ترین عناوین مذکور می توان به بازی Deus Ex: Mankind Divided اشاره کرد که جزو مورد انتظار ترین بازی های در شرف انتشار سال جاری هم به شمار می رود. علاوه بر آن سه بازی Final Fantasy XIV: Heavensward ، Final Fantasy XV و Final Fantasy: Brave Exvius هم از سری فاینال فانتزی در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت که دو عنوان نخست یاد شده پلتفرم های خانگی و عنوان Brave Exvius هم پلتفرم های موبایل (اندروید و iOS) را نشانه رفته اند. مضاف بر این سه بازی عنوان دیگری به نام I Am Setsuna نیز توسط اسکویر انیکس در نمایشگاه امسال حضور خواهد داشت که از لحاظ گیم پلی شباهت فراوانی به آثار قدیمی و خاطره انگیز سبک نقش آفرینی ژاپنی نظیر Chrono Trigger دارد و پس از انتشار در ماه های نخست سال جاری میلادی در کشور ژاپن، با نمایش در نمایشگاه E3 2016 خود را برای حضور در بازار های غربی آماده می کند. گذشته از عناوین مذکور و همچنین بازی Star Ocean: Integrity and Faithlessness که پیش از این هم شاهد حضور آن در نمایشگاه های معتبر مربوط به بازی های کامپیوتری بوده ایم، بازی Just Cause 3 نیز در قالب دومین بسته ی الحاقی خود یعنی Mech Land Assault در نمایشگاه E3 حضور خواهد داشت. امری که شامل حال دیگر IP مطرح شرکت اسکویر انیکس یعنی بازی Hitman و اپیزود های بعدی این اثر هم می شود. البته به احتمال فراوان لیست نهایی عناوین عرضه شده توسط شرکت اسکویر انیکس در نمایشگاه E3 2016 طولانی تر از موارد یاد شده در این متن خواهد بود و در کل می توان ادعا کرد که انتظار معرفی عناوین جدید توسط این شرکت موفق ژاپنی در نمایشگاه E3 امسال انتظار چندان نابجایی نخواهد بود.   

 

Koei Tecmo

 

از دیگر شرکت های ژاپنی نسبتاً فعال در نمایشگاه E3 می توان به شرکت Koei Tecmo اشاره کرد که امسال هم حضوری همه جانبه در این نمایشگاه خواهد داشت. تا این لحظه حضور دو بازی Nioh (بازی انحصاری کنسول PS4 که سبکی نزدیک به سری بازی های Ninja Gaiden خواهد داشت) و همچنین Attack on Titan (اثری چند پلتفرمی که از روی انیمه ای به همین نام ساخته شده است) در نمایشگاه E3 امسال از سوی این شرکت مورد تایید قرار گرفته است. البته شرکت Koei Tecmo قصد دارد در نمایشگاه E3 2016 به معرفی بازی جدیدی که هم اکنون به دست اعضای استودیو Omega Force در دست ساخت است نیز بپردازد. اثری که البته هنوز نام آن اعلام نشده است و برای آگاهی از آن باید تا آغاز نمایشگاه E3 2016 به انتظار نشست.

 

Focus Home Interactive

شرکت Focus Home Interactive اغلب با بازی هایی نظیر سری Divinity در سبک نقش آفرینی میان بازی دوستان شناخته می شود. این شرکت به تازگی بازی Styx: Master of Shadows را در قامت ناشر به بازار عرضه کرده بود. اثری نسبتاً موفق که نسخه ی دیگری از آن به نام Styx: Shards of Darkness در نمایشگاه E3 امسال حضور خواهد داشت. علاوه بر آن شرکت Focus Home Interactive وظیفه ی نشر دو بازی Technomancer و Vampyr را هم بر عهده دارد. آثاری که هر دوی آن ها از سوی شرکت Focus Home Interactive در نمایشگاه E3 امسال حاضر خواهند بود. بازی Technomancer اثری است اکشن با مایه های نقش آفرینی که از برخی جهات شباهت هایی هم به برخی بازی های حاضر در مجموعه ی Star Wars دارد. در آن سوی قضیه بازی Vampyr هم اثری در همین سبک و سیاق به شمار می رود که تم و فضای کلی آن به موارد مشابه در بازی Dishonored طعنه می زند و بازیباز را در قامت یک خون آشام به ماجراجویی در شهری مضمحل و پر آشوب خواهد برد. به هر حال آثار یاد شده در کنار بازی Space Hulk: Deathwing (که یک شوتر اول شخص چند پلتفرمی ساخته شده از روی بازی تخته ای مشهوری بر اساس دنیای Warhammer 4K به شمار می رود) از جمله مهم ترین بازی های حاضر در نمایشگاه E3 امسال از سوی شرکت Focus Home Interactive خواهند بود.

 

Askys Games

 

شرکت Askys Games بیش از هر چیز با بازی های خود در سبک مبارزه ای نظیر سری BlazeBlue در میان علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری شناخته می شود. این شرکت در قامت یکی از ناشران بازی Guilty Gear Xrd نسخه ی Revelator از این بازی را در نمایشگاه E3 امسال در معرض دید علاقه مندان به سبک مبارزه ای قرار خواهد داد. علاوه بر آن حضور دو بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate (اثری در سبک نقش آفرینی همراه با المان های روگ لایک) و Zero Time Dilemma در نمایشگاه E3 امسال نیز از سوی این شرکت مورد تایید قرار گرفته است که هر دوی آن برای کنسول های دستی عرضه می شوند.

 

مسلماً بازی هایی که ما در بخش نخست و پایانی این مطلب به نام آن ها اشاره کردیم تمامی آثار حاضر در نمایشگاه E3 امسال نخواهند بود و تنها بخش کوچکی از آثار حاضر در این نمایشگاه سالانه را تشکیل می دهند. سوای شرکت های بازی سازی یاد شده در دو بخش مجزای این مطلب، بسیاری از شرکت های بازی سازی نام آشنای دیگر نیز هستند که احتمالاً حضور قدرتمندی را در نمایشگاه E3 امسال خواهند داشت. با این حال در حال حاضر تنها حضور یک عنوان از سوی آن ها در نمایشگاه E3 امسال قطعی به نظر می رسد. به عنوان مثال می توان به شرکت Activision و نسخه ی جدید از سری Call of Duty یعنی بازی Call of Duty: Infinite Warfare اشاره کرد. همچنین حضور بازی Dishonored 2 از سوی Bethesda نیز در نمایشگاه E3 2016 قطعی شده است. امری که می توان آن را در رابطه با شرکت Codemasters و بازی F1 2016 و همچنین شرکت Kylotonn و ششمین نسخه از سری بازی های اتومبیل رانی World Rally Championship یعنی بازی WRC 6 نیز مشاهده کرد. در هر صورت آثار مذکور تنها بخش کوچکی از عناوینی هستند که قرار است به زودی در نمایشگاه E3 2016 در معرض دید علاقه مندان قرار گیرند و از هم اکنون حضورشان در این نمایشگاه قطعی شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید