نظر شما: طمع اپل برای جذب کاربران قدیمی PC با آیپد پرو جدید موفقیت آمیز خواهد بود؟

0

نظر شما: طمع اپل برای جذب کاربران قدیمی PC با آیپد پرو جدید موفقیت آمیز خواهد بود؟

امروز اپل در مراسم خود اعلام کرد که تعداد زیادی کاربران از PC های مجهز به ویندوز با عمر بیش از ۵ سال استفاده می کنند که بسیار تاسف بار است! اپل رسما از کاربران این کامپیوتر ها دعوت کرد تا دستگاه های قدیمی خود را کنار گذاشته و به سراغ آیپد پرو های اپل بروند. اما آیا این راه حل می تواند ویندوز بازار قدیمی را راضی کند؟

یک PC و یک آیپد فرقی اساسی با هم دارند که اپل هیچ اشاره ای به آن نکرده است و ممکن است کاربران را گمراه کند. یک PC به سیستم عاملی برای کامپیوتر دسکتاپ و لپ تاپ با سطح انعطاف پذیری بالا و انواع اقسام پورت ها و امکانات مجهز شده است. تبلت آیپد پرو جدید صفحه نمایش خوبی دارد، کار با آن ساده است و از دوربین با کیفیت با قابلیت فیلمبرداری 4K استفاده می کند که هر یک به نوع خود می تواند وسوسه انگیز باشد.

اما مشکل زمانی شروع می شود که بخواهید به عنوان یک PC از این محصول استفاده کنید. نرم افزار هایی که کاربران قدیمی PC برای سال ها از آن استفاده کرده اند، هنوز به بلوغ مورد نظر در دنیای تبلت ها و آیپد نرسیده اند و این مسئله می تواند برای کاربران محدود کننده باشد. زمانی که بخواهید از تبلت آیپد به عنوان جایگزین PC یا لپ تاپ خود استفاده کنید، باید انواع اقسام لوازم جانبی را بخرید. یک کیبورد حداقل چیزی است که باید همراه داشته باشید.

ولی هنوز برای انتقال فایل ها نمیتوانید خیلی ساده حافظه فلش را به آن وصل کرده و فایلهای مختلف را منتقل کنید یا به ویرایش سریع ان ها بپردازید. اپل محدودیت های زیادی برای انتقال فایل به دستگاه های همراه خود دارد همین مسئله باعث میشود تا محدودیت در این زمینه در مقایسه با یک PC بسیار زیاد باشد. پخش انواع فایلها با فرمت های مختلف نیز محدودیت دیگری است که می توان به آن اشاره کرد. یک آیپد زمانی کامل است که یک کامپیوتر (چه PC و چه Mac) در کنار ان حضور داشته باشد.

در نهایت بحث قیمت مطرح می شود. آیپد پرو جدید که اپل ادعا کرده می تواند جایگزین PC های قدیمی باشد ۵۹۹ دلار قیمت دارد. به این قیمت هزینه کیبورد نیز افزوده شده و برای اتصال کارت حافظه یا دوربین باید لوازم جانبی مختلفی خریداری شود. با این میزان هزینه کاربر می تواند سیستم PC قدیمی خود را به یک محصول کاملا جدید ارتقا دهد یا حتی در صورتی که به ابزاری با طراحی تبلت مانند نیاز داشته باشد، به سراغ خرید محصولات سرفیس مایکروسافت برود و از ابزار های همیشگی خود در پلتفرمی جدید بهره ببرد.

نظر شما چیست؟ اگر یک کامپیوتر با ۵ سال سن دارید آیا حاضر هستید آن را با یک آیپد پروی جدید عوض کنید؟

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید