نفس های آخر افعی پر قدرت، دوج وایپر از سال 2017 دیگر تولید نخواهد شد

0

نفس های آخر افعی پر قدرت، دوج وایپر از سال 2017 دیگر تولید نخواهد شد

از سال 1992 شاهد حضور یکی از دوست داشتنی ترین سوپر اسپورت های آمریکایی در دنیای خودرو بودیم، دوج وایپر اگرچه فروش خوبی در این سالیان نداشته ولی محبوبیت بالایی در بین عاشقان سرعت داشت. اما متاسفانه بعد از گذشت 23 سال مالکان شرکت دوج تصمیم بر توقف تولید این افعی آمریکایی گرفته اند. گروه مدیریت فیات – کرایسلر که در حال حاضر مالک شرکت های اتومبیل سازی و صنایع وابسته بسیار زیادی از جمله دوج هستند با تصمیم به قطع تولید برخی قطعات و تعطیل کردن شرکت تولید کننده آنها تا سال 2017 غیر مستقیم خیر از پایان عمر دوج وایپر دادند.

دوج وایپر همیشه یکی از سوپر اسپورت های پر قدرت و خوش خوراک! بوده است. جدیدترین مدل این افعی خشن پیشرانه ای 10 سیلندر با آرایش V شکل داشت که با حجم 8.4 لیتری قادر به تولید 645  اسب بخار و گشتاور 600 فوت پوند بود. هیولای تشنه آمریکایی در سالیان اخیر روزهای خوشی را در بنگاه های خودرو سپری نکرده است بطوریکه در سال گذشته تنها 760 دستگاه از آن به فروش رسیده است و تا سپتامبر سال 2015 نیز فقط 503 عدد از آن فروخته شده است. دلیل اصلی تصمیم فیات – کرایسلر برای توقف تولید این خودرو استقبال کم و فروش پایین آن به نظر میرسد.

در اخبار گوناگون شایعاتی مبنی بر تصمیم فیات – کرایسلر بر تولید خودرویی جانشین برای وایپر با نام کبرا منتشر شده بود اما هنوز هیچ کدام از این اخبار تایید نشده و خبر رسمی از برنامه ریزی برای جایگزین کردن خودرویی جدید بجای دوج وایپر در هیچ کجا اعلام نشده است. با پیشرفت های مختلف در صنعت خودرو و تولید سوپر اسپورت ها و ابر خودرو های جدید با امکانات مدرن عرصه برای رقابت بسیار سخت و دشوار شده و پیشگسوت هایی مانند دوج وایپر مدت هاست در خطر انقراض قرار گرفته بودند. حضور رقبایی مانند شورلت کوروت مدت زیادی است از محبوبیت دوج وایپر کاسته اگرچه تمام سوپر اسپورت های آمریکایی در سایه سوپر اسپورت های قدر قدرت و تا دندان مسلح به تکنولوژی های روز اروپایی به زندگی خود ادامه میدهند اما متاسفانه شاهد به پایان رسیدن عمر یکی از این هیولا های دوست داشتنی هستیم. آیا ظهور تکنولوژی های مدرن در تولید پیشرانه های بهینه و کم مصرف و در عین حال پر قدرت باعث انقراض خودرو های دوست داشتنی قدیمی با پیشرانه های اصیل با پاشش طبیعی سوخت خواهند شد؟ در هر حال آنچه مسلم است خاموش شدن صدای غرش افعی پیر آمریکایی و جای گرفتن آن در صفحات تاریخ است.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید