نقد و بررسی فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه

0

گیگر در دانلود فیلم و سریال :

با سلام به تمام دوستداران وبسایت http://www.irangapco.com/category/downloads

امروز قصد داریم با یک نقد و بررسی کامل و جامع از فیلم «مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه» در کنارتون باشیم. بهتون پیشنهاد میکنیم که این مطلب رو از دست ندید.

فیلم «مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه» یک فیلم بسیار هیجانی است که دو داستان متفاوت را برای ما به تصویر می کشد. یک طرف داستان ، زندگی یک جوون خجالتی و غیر اجتماعی را برای ما به تصویر می کشد که سعی بر دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زندگی اش و درعین حال سعی بر حفظ کارآموزی اش دارد. از طرفی دیگر ، این فیلم داستان هیجان انگیز و مهبوت کننده از یک شخصیت ابر قهرمانی بسیار معروف «مارول» ، یعنی مرد عنکبوتی را برای ما به نمایش می گزارد. اگر شش یا هفت ماه پیش ، این فیلم اکران می شد ، ممکن بود نظرات نسبتا بهتری درباره اش انجام می شد. بعد از اکران فیلم هایی چون «لوگان» و «زن دشگفت انگیز» ، میزان انتظارات مردم درباره فیلم اسپایدمن بیشتر شد. اگرچه نقد های زیاد جالبی هم درباره فیلم «زن شگفت انگیز» انجام نشده و به نظر بنده هم فیلمی بود که شایستگی داستانی بهتر از این را داشت. این فیلم داستان کهنه اش را دنبال می کند. داستان پیتر پارکر جوان. یک نسخه به روزرسانی شده از یه فیلم قدیمی که الهام بخشی اش را از دست داده است. هر موقع که پیتر لباس ابرقهرمانی اش را میپوشد ، ما دقیقا می دانیم که قرار است چه اتفاقی بیافتد ، مو به مو. حتی برخه سکانس های این فیلم که عنوانی همچون «اتفاق غیرمنتظره» داشته است ، جز چند خط دیالوگ و برخی قسمت های خنده دار ، چیز غیر منتظره دیگری برای ما به نمایش نمی گذارد. افرادی که این فیلم رو دیده اند میدانند که سازندگان این فیلم ، بیشتر سعی در ساخت یک فیلم خنده دار کرده اند.

بیشتر سکانس های این فیلم جنبه خنده دار بودن داره. اما برخی سکانس های عاطفی و برخی سکانس های اکشن هم در فیلم وجود دارد که نشان می دهد سازندگان داستان کلی را از بین نبرده اند. این فیلم ششمین قسمت از سری فیلم های مرد عنکبوتی است. این اولین فیلمی است که داستان آن ، در دنیای سینمای مارول ساخته شده است. کمپانی مارول سعی بر این داشت تا بتواند شخصیت مرد عنکبوتی خودش رو پس بگیره تا بتونه شخصیت های ابر قهرمانی اش رو در این فیلم هم جای بده و بتونه نسخه جدیدی از فیلم مرد عنکبوتی رو برای ما به نمایش بزاره. این ورژن از مرد عنکبوتی ، با بازی «تام هالند» ، تونست برای شروع داستانش در دنیای مارول در یک سکانس اکشن هیجانی فیلم «کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی» حضور پیدا کنه. این باعث شد تا شخصیت «تونی استارک» شانس بازی در فیلم «مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه» رو داشته باشه. با وجود اینکه حضور این شخصیت و شخصیت های دیگری همچون «هپی هوگن» ، «پیپر پاتز» و «کاپیتان آمریکا» خیلی عالی بوده ، اما در این فیلم ، مرد آهنی رو به عنوان یه خدای ماشین برای ما به نمایش گذاشته اند که همین هم هست. داستان رو طوری طراحی کرده اند که ، بله ، مرد عنکبوتی به خانه بازگشته. نظرات زیادی درباره این فیلم وجود داشته و دارد. بر اساس نظر منتقدان ، این فیلم ، بهترین فیلم ساخته شده از سری فیلم های مرد عنکبوتی است. خیلی ها عقیده دارند که فیلم «مرد عنکبوتی ۳» یک پروژه افتضاح بود و نتوانست انتظارات خیلی هارو برآورده کنه.

در حالی که فیلم «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» با بازی اندو گارفیلد ، هم نگاه های مثبت و هم نگاه های منفی به همراه داشت و نظرات درباره این فیلم بسیار متفاوت بود. منتقدان بر این باورند که فیلم «مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه» تونست انتظارات خیلی هارو برآورده کنه و داستان های نه چندان جالب سری های قبل رو جبران کنه. به نظر من این فیلم هیجانی که باید داشته باشد را ندارد اما داستان زیبایی رو برای ما به نمایش میزارد. فیلم «مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه» سکانس های جدی و اکشن زیادی داره اما سعی بر این شده تا گستاخی ها و شوخ طبعی هایی که در کمیک های این شخصیت نیز وجود دارد ، در این فیلم هم دیده شود. در شروع داستان ، ما با خلاصه ای از کارکتر مرد عنکبوتی در فیلم «کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی» روبه رو خواهیم شد. او یک ابرقهرمان در سطح پایین با لباس معمولی است که به عنوان یک ستاره در شبکه های یوتیوب به شهرت دست پیدا کرده است. او یک زن عمو مهربان به نام می (با بازی مریسا تومی) و یک دوست تپل به نام ند (با بازی jakob batalon) دارد. تونی استارک گهگاهی در این فیلم حاضر میشه و انقدر سریع میاد و میره که حتی شاید سکانس هایی که حضور داره رو یادمون بره. او یک لباس با قابلیت های بسیار زیاد و زیبا به پیتر میده و اون رو به «هپی» میسپره. هپی نیز که کار های مهم تری نسبت به یک بچه دارد ، اون رو با لباسش تنها می گذارد. در این قسمت از سری فیلم های مرد عنکبوتی ، پیتر دشمنی به نام «لاشخور» (با بازی Micheal chernus) دارد.

او یک فرد شکست خورده پیر است که انقدر خوش شانس بوده تا بتونه به دستگاه های بیگانگان دسترسی پیدا کنه. او با استفاده از این ابزار ها ، تفنگ ها و سلاح های بسیار جدیدی رو می سازند که کسی تا به امروز اونها رو ندیده. تونی استارک در حال جابجایی مقر گروه «انتقام جویان» است و تمام وسایل بیگانگان را از محل قدیمی به محل جدید منتقل می کند. این فرصتی برای لاشخور است تا بتواند اون منابع رو بدزده و با اون سلاح ها قدرتمند تری بسازه. اینجای داستان زمانی است که مرد عنکبوتی وارد داستان میشه. تام هالند ثابت کرد که می تواند نقش مرد عنکبوتی را به خوبی بازی کند. شاید برخی ها فکر کنند که او برای این کار بسیار جوان است اما باید گفت که در سری کمیک های این شخصیت نیز ، مرد عنکبوتی بسیار جوان است. پس شاید بتوان گفت که او برای بازی در این شخصیت ، بسیار مناسب است. «مایکل کیتون» نیز یک انتخاب مناسب برای بازی در نقش لاشخور بوده است و تونسته خودش رو در دنیای کمیک جا بدهد. البته انتخاب تمام بازیگر ها برای این فیلم مناسب نبوده اند. مثل «جیکوب باتالون» در نقش ند. البته این نظر شخصی من است زیرا اجرا و بیان این شخصیت رو نتونست به خوبی انجام بده. موسیقی متن این فیلم نسبتا اقتباسی بوده. اما در اول فیلم به خاطر استفاده از آهنگ انیمیشن مرد عنکبوتی ، نظرات مثبتی رو به همراه داشت. شاید مردم به خاطر بازگشت مردم عنکبوتی انقدر هیجان زده شده اند که دیگر به مفهوم های اصلی رو دقت نمی کنند. یا شاید مارول زیادی شلوغ شده ، به طوری که داره جذابیتش رو از دست نمیده.کارگردانی این فیلم برعهده «جان واتس» است. این فیلم تونسته از میانگین ۱۶۸,۷۰۴  رای ، امتیاز ۷٫۸ رو کسب کنه.


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads بپیوندید.

کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads

پاسخ دهید