نقد و بررسی فیلم مهیج رودخانه ویند

0

گیگر در دانلود فیلم و سریال :

سلام به تمام دوستداران و هواداران وبسایت http://www.irangapco.com/category/downloads

امروز با یک مطلب از نقد و بررسی فیلم تحسین شده «رودخانه ویند» در کنارتون هستیم. پس با ما همراه باشید.

«تریلر شریدان» از بازیگران نام آشنای سینما هالیوود است که شاید شما نیز به خاطر بازی در فیلم  «Sons of Anarchy» ، اسمش رو شنیده باشید. این بازیگر با چند دهه سابقه در سینما ، در سال ۲۰۱۵ ، فیلم «سیکاریو» را نویسندگی کرد و استعدادش را در نویسندگی داستان های مهیج به نمایش گذاشت. او برای اینکه ثابت کند که «سیکاریو» تنها یک اتفاق نبوده ، تصمیم گرفت تا فیلم «رودخانه ویند» رو بسازه و جایگاهش رو در صنعت سنیما ، مستحکم تر و محکم تر بکنه. داستان این فیلم در یک منطقه کوهستانی اتفاق می افتد. در این منطقه ، یکی از دختران سرخپوست که از بومیان این محله بوده به قتل میرسه. بعد از مدتی ، یک مامور FBI به اسم جین ( با بازی لیزات اولسن ) به محل حادثه میاد. او تصمیم میگیره تا درباره این مسئله تحقیقاتی انجام بده. او در این راه با یک شکارچی محلی به اسم کوری ( با بازی جرمی رینر ) آشنا میشه که در گذشته ، همچین اتفاقی برای دخترش نیز اتفاق افتاده. آن دو درکنار همدیگه ، تحقیقات گسترده ای درباره این موضوع انجام میدهند تا قاتل را پیدا کنند اما…..

فیلمنامه «رودخانه ویند» همانند آثار دیگر شریدان نوشته شده است. باز داستان ، عدالتی رو دنبال میکنه که در منطقه ای دور افتاده از بین رفته و افرادی رو میبینیم که نشانی از شهروند آمریکایی ندارند و در مکانی زندگی می کنند که در آن ، بی قانونی های بسیاری وجود داره. در این منطفه ، افراد کمی وجود دارند که به قانون پایبند هستند و سعی در از بین بردن و مجازات قانون شکنان دارند. شریدان با ساخت این فیلم در منطقه ای دورافتاده و بی روح و نوع نقش آفرینی بازیگرانش ، آن حسی که شریدان در نظر داشته رو به مخاطبانش منتقل می کند. البته در فیلمنامه های قبلی ، شریدان مخاطب را در سردرگمی رها می کند ولی در این فیلم ، داستان ، یک پهنه گسترده و تنها زندگی چند بومی را به تصویر می کشد که با مشکلی بزرگ روبرو هستند.

دیالوگ هایی که شریدان برای این فیلم نوشته ، هوشمندانه و بسیار دقیق بوده. این دیالوگ ها ، از قوانینی که فلسفه زندگی را از بین می برد سخن می گوید و قوانینی که اجتماع را به فساد می کشد ، بازگو میکند. اما با اینکه شریدان ، فیلمنامه نویس ماهری است ، در برخی سکانس ها ، دیالوگ هایی رو به کار برده که به داستان اصلی خدشه وارد کرده و بهتر بود تا برخی از دیالوگ ها حذف و یا اصلاح می شد تا ماهیت داستان تغییر نکند. شریدان همچنین سعی کرده که درخشش فیلم ، برای «جرمی رینر» و «الیزابت اولسن» ستاره های فیلم باشد. این دو بازیگر ، بار دیگر نشان دادند که چه استعداد بی نظیری در خلق و نمایش یک شخصیت دارند. اولسن با بازی در نقش یک مامور FBI که تابع قوانین است ، حس خوبی رو به مخاطب انتقال داده. رینر نیز زندگی یک شکارچی که از دنیای پیرامونش ، بسیار میداند و تراژدی های بدی رو در گذشته تجربه کرده ، بسیار خوب به نمایش می گذارد. به طور کلی ، این فیلم از جنبه های مختلف ، فیلمی تاثیرگذار است و میتوان آن را جزو یک فیلم مهیج در نظر گرفت.


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads بپیوندید.

کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads

پاسخ دهید