نقش پررنگ دانش آموزان در انتخابات

0

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: اگر چه دانش آموزان مستقيما در انتخابات دخيل نیستند اما در ترغيب خانواده‌ها‌، جامعه و پرشور كردن انتخابات نقش به سزايی دارند.

وی با بیان اهمیت و نقش انتخابات در فضای دانش آموزی گفت: ما باید اهمیت انتخابات را که یکی از رویدادهای بزرگ سیاسی و اجتماعی در کشور است برای دانش آموزان تبیین کنیم تا  دانش آموزان از استقلال‌، ماندگاری و پایداری نظام اسلامی به خوبی صیانت و حفاظت کنند. اگر چه دانش آموزان مستقيما در انتخابات دخيل نیستند  اما در ترغيب خانواده‌ها‌، جامعه و پرشور كردن انتخابات نقش به سزايی دارند و قادرند به طور غير مستقيم در انتخاب نماينده سهيم باشند.

علامتی با اشاره به اهمیت، نقش و جایگاه والای برگزاری انتخابات در کشور از جمله مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی گفت: انتخابات برای کشور نعمت بزرگی است که شرکت در  آن عمل به وظیفه ای در قبال قانون اساسی است و در نفس خود دارای نتایج و آثار عمده و ماندگاری برای یک نظام مردم سالار دینی است.

علامتی خاطرنشان کرد: ایام انتخابات از این جهت دارای اهمیت است که یکی از شعارهای اصلی جمهوری اسلامی ایران‌، حکومت مردم و مداخله‌ی مردم در حکومت بوده است که تحت عنوان مردم سالاری دینی از آن یاد می شود‌.

وی گفت: انقلاب ما یک انقلاب مردمی بوده است و مردم باید در تمام صحنه هایی که در سرنوشت آنها موثر است شرکت کنند به خصوص شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، ادامه دهنده ی همین مسیر خواهد بود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان افزود: حضور در انتخابات در واقع اهمیت دادن به سرنوشت کشور است و برگزاری قانونی و سالم چنانکه رویه چند دهه گذشته بوده است، همراه با مشارکت همه مردم موجب اعتماد به نفس در مردم و مسئولان برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت خواهد شد.

تلاش‌های همیشگی دشمنان در خدشه وارد کردن به روند برگزاری انتخابات

وی به تلاش‌های مستمر و همیشگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران در خدشه وارد کردن به روند برگزاری انتخابات و القای بی اعتمادی مردم به این نظام و مشارکت نکردن آنان در انتخابات اشاره کرد و گفت: در مقابل تمام این تلاش‌های ناکام، شاهد مشارکت همیشگی و حداکثری مردم در انتخابات بوده‌ایم و انتخابات نقش بسیار مهم و موثری در رفع توطئه‌های دشمنان دارد.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه انتخابات برای کشور نعمت بزرگی است که برگزاری آن دارای نتایج و آثار عمده و ماندگاری برای یک نظام مردم سالار دینی است گفت:مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بر ارتقاء امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور تاثیر بسزایی دارد و عموم شهروندان سلحشور و فهیم بار دیگر با حضور پرصلابت خود در پای صندوق های رای حمایت و همراهی خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید