نقش کلیدی دانشکده بهداشت در تربیت مدیران سلامت

0

دانشکده بهداشت در جهت اهداف توسعه پایدار سلامت کشور نقش کلیدی در تربیت مدیران سلامت جامعه دارد.

 به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر ایرج حریرچی در پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به زحمات پیشکسوتان علم بهداشت در کشور اظهار داشت: 34 سال پیش زمانی که من وارد این دانشکده شدم با استادانی چون ندیمی و ملک افضلی آشنا شدم که هم اکنون این اساتید مدیران سلامت کشور بوده  و برای آینده و سلامت تک تک مردم فکر می‌کنند. 

وی بیان کرد: دانشکده بهداشت به فکر سلامت جامعه و مردم بوده که در عصر بیماری های غیر واگیر نقشی کلیدی را ایفا می‌کند و این برای من قابل افتخار است. 

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشکده بهداشت در جهت کمک به مردم و دست یابی به اهداف اولیه سلامت در کشور تاسیس شد، افزود: مدیران آینده نظام سلامت در این دانشکده تربیت می‌شوند و این عزیزان نقش کلیدی  در جهت رشد سلامت روحی و جسمی مردم جامعه‌ دارند. 

وی گفت: ما چه پول داشته باشیم یا کمبود بودجه جز به حفظ دستاوردهای حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها چاره ای نداریم و شجاعت دولت تدبیر و امید در این بود که در اوج تحریم اقدام به دستیابی به پوشش همگانی سلامت در جامعه کرد. 

در ادامه این مراسم دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: باید از سرمایه‌های کشورمان به ویژه سرمایه های انسانی و علمی در جهت سلامت و توسعه پایدار استفاده بهینه کرد. زیرا آنچه که مسلم است توسعه پایدار سلامت در هیچ جای دنیا اتفاق نمی افتد مگر این کار مبتنی بر انسان سالم و عالم باشد. 

وی بیان کرد: این همایش در راستای همین طراحی شده است و من از شما بابت ارتقای سلامت مردم ایران پیشگیری، تشخیص و برنامه‌های طراحی شده در این حوزه تشکر و قدردانی می‌کنم. و دانشکده بهداشت در زمینه اهداف توسعه سلامت پایدار نقشی بی‌بدیل ایفا کرده است. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه استقرار و توسعه شبکه بهداشت نیازمند تربیت افراد سالم است، افزود: ما در حوزه سلامت شاهد دستاوردهای بسیاری بودیم و امید به زندگی، کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر از نتایج درخشان دانشکده بهداشت است. 

تشکیل 25 میلیون پرونده الکترونیکی سلامت 

سیاری ابراز داشت: در سالیان قبل روزی نبود که در بیمارستان‌های کشور به خاطر بیماری های سرخک و اسهال نوزادی فوت نکند اما به لطف پیشکسوتان دانشکده بهداشت همه این بیماریها کنترل شده و حتی خدمات این عزیزان در بیرون از مرزهای کشور ما ارائه می‌شود. 

وی ادامه داد: یکی از مسائل ارزشمند در این است که ما فرصت بسیار خوبی در زمینه همکاری با متخصصین خارجی انجام داده ایم تا سلامت جامعه و کشور با مشارکت مردم و همکاری بین بخش های مختلف سلامت و مسئولین افزایش یابد. 

سیاری در پایان گفت: امروز برای 25 میلیون نفر ایرانی پرونده‌ الکترونیکی سلامت تشکیل شده و این شبکه در حال توسعه است. 

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید