نقل و انتقال معلمان تا 27 شهریور/ توزیع کتاب‌های درسی از 20 شهریور/ اعتبار 700 میلیاردی برای توزیع شیر مدارس

0

در این مطلب می‌توانید مهم‌ترین رویدادهای هفته گذشته مربوط به وزارت آموزش پرورش را دنبال کنید.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ صدور احکام برای فرزندان شاهد مشمول ماده 51 قانون ایثارگران،نقل و انتقال معلمان تا 27 شهریور،توزیع کتاب های درسی از 20 شهریور، پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی، اعتبار 700 میلیاردی برای توزیع شیر مدارس و آمادگی صندوق ذخیره برای شفاف سازی فعالیت‌ها از مهم ترین رویدادهای هفته گذشته بوده است.

صدور احکام برای فرزندان شاهد مشمول ماده 51 قانون ایثارگران 

محمد حسین کفراشی مدیر کل سازمان امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص وضعیت صدور احکام برای فرزندان شهدا که مشمول ماده 51 قانون جامع ایثارگران می‌شوند گفت: با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش و مذاکراتی که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شد این قانون برای فرزندان شاهد شاغل در آموزش و پرورش تسری پیدا کرد.

وی ادامه داد: نگارش احکام برای قریب به 16 هزار مشمول ماده 51 در حال صدور است و به تدریج افراد می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

 مدیر کل سازمان امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: با توجه به صدور این احکام 25 درصد به حقوق کارکنان مشمول این طرح افزوده می‌شود که با توجه به مبلغ کنونی معادل 225 هزارتومان ماهانه افزایش حقوق برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

نقل و انتقال معلمان تا 27 شهریور ادامه دارد

علیرضا کمره‌ای مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران پیرامون وضعیت نقل و انتقال معلمان در شهر تهران گفت: با توجه به فرآیندهای انجام شده حدود 250 نفر در رشته‌ها و جنسیت مورد نیاز وارد شهر تهران شده‌اند.

وی ادامه داد: نقل و انتقال داخل استان و در شرایط اضطرار همچنان انجام شده و امیدواریم تا قبل از 27 شهریور که فرصت به پایان می‌رسد این جابجایی ها به طور کامل مشخص شده باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نیروهای انتقالی طبق ضوابط در مناطق 15 تا 19 فعالیت می‌کنند.

شیوه حل‌المسائلی در امر آموزش به آخر خط می‌رسد

حسین طلایی معاون سازمان پژوهش و برنامه‌‌ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش ز طرح تشکیل کار‌گروهی برای بررسی کتاب‌های کمک‌ آموزشی در آینده خبر داد و گفت: در این کارگروه‌ که متشکل از کارشناسان آموزشی و حقوقی بوده کتاب‌های کمک‌ آموزشی چاپ و ارزیابی قرار می‌شود.

وی ادامه داد: در این بررسی‌ها روند تأثیر‌گذاری در فرآیند یاددهی‌ و یادگیری مورد ارزیابی قرار گرفته و با ناشرانی که در روند آموزشی خدشه وارد کنند از منظر حقوقی برخورد می‌شود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌‌ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از کتاب‌های کمک‌ آموزشی رویکرد خلاقانه‌ای را که در کتب درسی مد نظر قرار گرفته، به چالش کشانده‌است؛ مسئله‌ای که ممکن است نوعی اختلال در نظام آموزشی به شمار آید.

پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی

سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: با مراجع ذیصلاح مکاتباتی در خصوص افزایش حقوق انجام شده و همچنان در حال پیگیری این مساله هستیم.  

مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش در خصوص میزان این افزایش حقوق، اظهار کرد: برای اجرای هرگونه افزایش حقوقی باید در شورای حقوق و دستمزد تصویب شود. 

 وی با بیان اینکه شرایط این رتبه بندی با شرایط رتبه بندی معلمان تفاوت داشته و در این طرح صرفا افزایش حقوق مطرح است، یادآور شد: در صورت توافق با سازمان برنامه و بودجه و شورای دستمزد، افزایش حقوق نیروهای خدماتی محقق می شود. 

 

توزیع کتاب های درسی از 20 شهریور

حسین طلایی معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی کتابهای درسی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: فرآیند توزیع از 15 شهریور ماه آغاز شده و 20 شهریور ماه در سراسر کشور در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، البته در استان البرز و تهران 22 شهریور ماه زمان دریافت کتابهای درسی برای دانش ‌آموزان تعیین شده است.

وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید به دلیل بحث هدایت تحصیلی ممکن است دستخوش تغییراتی شود لذا سامانه ثبت سفارش از دهم شهریور ماه بازگشایی شده تا دانش‌آموزان دوره متوسطه نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند و از طریق پست کتابها برای آنها ارسال می‌شود.

طلایی به بسته آموزشی معلمان اشاره داشت و گفت: این بسته آموزشی در سامانه بار‌گذاری شده و معلمان می‌توانند از دهم شهریور ماه با ثبت سفارش نسبت به دریافت این بسته‌ اقدام کنند.

آمادگی آموزش و پرورش برای پرداخت بیمه فرهنگیان بازنشسته 

محمد ‌بطحایی معاون  توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص وضعیت رسیدگی به بیمه باز‌نشستگان و فرهنگیان گفت: هرگونه برنامه‌ریزی برای بیمه باز‌نشستگان در تمامی حوزه‌ها جزء وظایف نهادها نبوده است. در همین راستا آموزش و پرورش نیز مسئولیتی در قبال تامین بیمه این قشر ندارد.

معاون  توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: آموزش و پرورش پیش از این با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مبنی بر اعلام آمادگی برای تامین بیمه باز‌نشستگان فرهنگی مذا‌کراتی داشته است.

بطحا‌یی یادآور شد: بر این اساس چنانچه صندوق ذخیره و سازمان مدیریت و برنامه ریزی رضایت داشته باشند حق بیمه دریافتی فرهنگیان توسط دولت به آموزش و پرورش اختصاص یابد.

اعتبار 700 میلیاردی برای توزیع شیر مدارس 

منصور مجاوری مسئول کمیته ملی شیر مدارس کشوردر خصوص وضعیت توزیع شیر مدارس کشور برای سال تحصیلی آینده گفت: براساس پيش‌بينی‌های انجام شده جمعيت تحت پوشش این طرح، حدود 15 میلیون و 300 هزار نفر شامل دانش آموزان كليه مقاطع تحصيلی در مدارس دولتی و غيردولتی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه 200 ميليارد تومان اعتبار مصوب از محل بودجه عمومي برای توزیع شیر در سال 95 در نظر گرفته شده، ادامه داد: 500 ميلياردتومان نیز از محل اعتبار مورد نياز هدفمندسازی يارانه‌ها برای ارائه این طرح پیش‌بینی شده است.

آمادگی صندوق ذخیره برای شفاف‌سازی فعالیت‌ها 

شهاب الدین غندالی مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان،پیرامون بحث تحقیق و تفحص که از سوی مجلس مطرح شده گفت: این مسئله حق مجلس بوده و در دوره‌های پیش نیز این مسئله مطرح شده بود بنابراین صندوق ذخیره هیچ مشکلی با این اقدام مجلس نداشته و آمادگی شفاف سازی برای فعالیت‌ها را دارد. 

وی ادامه داد: این صندوق با توجه به بحثی که در مجلس نیز مطرح شده تصمیم بر تاسیس بانک قرض الحسنه فرهنگیان را دارد و حتی یک فوریت آن تصویب شده است. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید