نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش

0

سومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور انبوهی از شرکت‌های دانش‌بنیان از سراسر کشور در مصلی امام خمینی آغاز بکار کرد.

قبل از افتتاح نمایشگاه غرفه‌داران و علاقمندان زیادی به شدت صف کشیده و منتظر شروع به کار نمایشگاه بوده‌اند و این صحنه نشان‌دهنده کشش و شوق مردم از داروی‌های شیمیایی به سمت گیاهان دارویی و طب سنتی است.

نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش و طبیعی

در محوطه حیاط مصلی‌ چادر‌های مختلفی برپا شده و در این مکان‌ها گونه‌های مختلف گیاهی که انحصارا‌ در کشور رشد پیدا می‌کند نمایش داده شده و این دست از نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکنندگان صورت گرفته است.

در همین رابطه امام‌پور مدیر عامل شرکت فناور‌ گفت: شرکت ما دارای 4 نوع اختراع در زمینه محیط زیست بوده و محصولاتی‌ چون محلول خوشبو‌کننده گیاهی را طراحی کرده و به تولید انبوه رسانده است.

وی بیان کرد: ثبت اختراع سیستم تصفیه هوا، سیستم پخش رایحه هوا و محصولات نانو‌کاور از دیگر تولیدات فناور‌ این شرکت محسوب می‌شود.

نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش و طبیعی

امام‌پور عنوان کرد: این شرکت به محض آغاز فعالیت خود مورد حمایت مالی و کاری معاونت علمی فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران و نو‌آوران قرار گرفته است.

وی گفت: تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه گیاهان دارویی زیر نظر ستاد فرآورده‌های گیاهان دارویی و طب سنتی و معاونت علمی فناوری فعالیت‌ها خوبی انجام داده و به مسیر رشد و ترقی رسیده‌اند.

گفتنی است؛ در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نقشه راه اجرایی‌سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور سورنا ستاری، حجتی وزیر کشاورزی و مخبر دزفولی‌ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی رو‌نمایی شد.

نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش و طبیعی

با وجود افتتاح این نمایشگاه اما متأسفانه هنوز برخی از غرفه‌داران وسایلشان‌ آماده نشده و بعد از مراسم غرفه در حال چیدن دکور بودند.

همچنین در این مراسم بیش از 500 شرکت دانش بنیان حضور داشته و از این تعداد 48 شرکت محصولاتشان‌ ‌تجاری‌سازی و فناور‌ شده و بازار‌های بین‌المللی را بدست آورده‌اند.

نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش و طبیعی

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید