نمایشگاه MWC 2016: مدل های مفهومی سونی آینده را نزدیک تر خواهند کرد

0

نمایشگاه MWC 2016: مدل های مفهومی سونی آینده را نزدیک تر خواهند کرد

سونی امروز در همایش ویژه خود برای کنگره جهانی موبایل، در کنار معرفی گوشی های سری Xperia X، از دستگاه های مفهومی دیگری نیز رونمایی کرد که در آینده ای نزدیک وارد فاز تجاری خواهند شد و به اعتقاد این شرکت می توانند تجربه ای نوین از تعامل بین کاربران و دنیای دیجیتال را برای آنها فراهم کنند. Xperia Eye، Xperia Ear، Xperia Agent و Xperia Projector این مدل های مفهومی را تشکیل می دهند.

Xperia Ear همان دستگاهی است که قبلا به عنوان هدست بلوتوث سونی میشناختیم و تصور میشد قرار است جایگزینی برای Moto Hint باشد. اما محصول مفهومی سونی ظاهرا فراتر از یک هدست ساده عمل خواهد کرد. این هدست می تواند دستورات صوتی را از کاربر دریافت کند و بر اساس آنها، پیام ها و تماس های دریافتی، خبرهای جدید و گزارشات آب و هوایی را ارائه دهد. همچنین می توان برای مسیر یابی نیز روی Xperia Ear حساب باز کرد.  Xperia Eye دیگر دستگاه مفهومی سونی است. این گجت به نوعی یک دوربین به حساب می آید که با وجود ابعاد کوچک، زاویه تصویربرداری گسترده ای دارد و از یک لنز 360 درجه کروی در آن استفاده شده. به کمک Xperia Eye می توان توسط فرمان های صوتی عکس گرفت، فیلمبرداری کرد و در نهایت به صورت یک Action Cam حرفه ای و جمع و جور از آن بهره گرفت. Xperia Projector همان طور که از نامش پیداست یک پروژکتور ساده اما حرفه ای خواهد بود که می تواند تصاویر را روی هر سطحی به نمایش در آورد و البته به کمک تکنولوژی های جدید، قابلیت کنترل آن توسط فرامین صوتی و حرکتی نیز فراهم شده است. آخرین مدل مفهومی سونی نیز Xperia Agent نام دارد که یک دستیار شخصی است و می تواند سبک زندگی کاربر را یاد گرفته و فعالیت های روزمره او را بر اساس آن برنامه ریزی کند.

اکسپریا eye

همان طور که اشاره شد این دستگاه ها همگی در حال حاضر مدل های مفهومی به حساب می آیند و احتمالا چند مورد از آنها از تابستان آینده در اختیار کاربران و علاقمندان قرار خواهند گرفت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید