نمایشگاه MWC 2016: چه انتظاراتی داریم؟ (بخش دوم: هواوی و سونی)

0

نمایشگاه MWC 2016: چه انتظاراتی داریم؟ (بخش دوم: هواوی و سونی)

شمارش معکوس برای آغاز بزرگترین گردهمایی فعالان صعنت ارتباطات و تلفن های هوشمند آغاز شده و کمتر از یک ماه به شروع برگزاری کنگره جهانی موبایل 2016 در شهر بارسلونا اسپانیا باقی مانده است. تقریبا اکثر کمپانی های بزرگ حاضر در دنیای تلفن های هوشمند در این نمایشگاه حضور دارند و امسال به دلیل رقابت بسیار شدید دو غول کره ای، انتظار نمایشگاه بسیار داغی را داریم. اما این باعث نمی شود از سایر شرکت ها غافل شویم، به خصوص اژدهای چینی یعنی هواوی که به تدریج در حال کسب بخش های بزرگتری از بازار تلفن های هوشمند است و همچنین سونی که قصد دارد سال 2016 را به سکوی پرتابی برای خود و بازگشت به دوران با شکوهش تبدیل کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در بخش دوم مقاله، با برنامه های احتمالی این دو شرکت آشنا شویم.

سونی

با وجود شایعات و خبرهای گوناگون درباره خانواده محصولات Z6 سونی، به نظر نمی رسد هیچ کدام از آنها در نمایشگاه MWC 2016 رونمایی شوند. هر چند سونی همیشه نشان داده می تواند در سکوت خبری کارهایش را پیش ببرد و درست به موقع طرفدارانش را سورپرایز کند. اما به نظر می رسد تمرکز اصلی سونی برای نمایشگاه امسال بر روی تبلت ها قرار داشته باشد. پیش تر شنیده شده بود که ممکن است سونی به صورت کامل از بازار تبلت ها خارج شود و تمرکز خود را بر روی تلفن های هوشمند قرار دهد. اما با این حال چنین اتقافی حداقل در MWC امسال نخواهد افتاد. به احتمال زیاد شاهد معرفی تبلت Xperia Z5 خواهیم بود. دلیل این پیش بینی هم معرفی تبلت Xperia Z2 در نمایشگاه سال 2014 و همچنین Xperia Z4 در نمایشگاه سال 2015 است. همچنین باید نیم نگاهی هم به سایر تکنولوژی های مرتبط سونی داشته باشیم. پیش نمایشی از Play Station VR یا یک دوربین مخصوص مانند چیزی که سامسونگ و ال جی هم به دنبال آن هستند با توجه به سابقه و قدرت سونی بعید نخواهد بود.

هواوی

مطرح ترین کمپانی چینی حال حاضر دنیای تلفن های هوشمند در سال 2015 روزهای بسیار خوبی را سپری کرد. این شرکت توانست سهم خود را از بازار بین المللی افزایش دهد و در کشور چین نیز بزرگترین بخش از بازار تلفن های هوشمند را در اختیار بگیرد. همچنین دستگاه های مختلف این شرکت تحسین کاربران و منتقدان را نیز بر انگیخت و به همین دلیل انتظارات برای سال 2016 از آنها بسیار بالاست. اما در حالی که گفته می شود هواوی برای سال 2016 حداقل 4 مدل مختلف از خانواده P9 را معرفی خواهد کرد احتمالا هیچ کدام از آنها در MWC 2016 رونمایی نخواهند شد. برای یادآوری بد نیست بدانید مشخصات احتمالی P9 هواوی عبارت اند از نمایشگر 5.2 اینچی، پردازنده Kirin 950، چهار گیگابایت حافظه RAM، باتری با ظرفیت 3000 میلی آمپر ساعت و دوربین 12 مگاپیکسلی البته با ستاپ دوگانه. با این حال ممکن است یکی دیگر از دستگاه های هواوی برای معرفی در کنگره جهانی موبایل آماده شده باشد. شاید یک Honor جدید یا شاید هم یک مدل جدید از سری Mate. تبلت ها را هم نباید فراموش کنید، تبلت های هواوی در سال 2015 عملکرد بسیار خوبی داشتند و بعید نیست دنباله هایی برای این دستگاه های موفق در نمایشگاه امسال معرفی شوند. در هر صورت مطمئنا هواوی برای MWC 2016 دست خالی نخواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید