نمایشگاه MWC2016 : اوپو سنسور هوشمند تثبیت کننده ی تصاویر برای گوشی های همراه را معرفی کرد!

0

نمایشگاه MWC2016 : اوپو سنسور هوشمند تثبیت کننده ی تصاویر برای گوشی های همراه را معرفی کرد!

کمپانی اوپو طبق زمان بندی برنامه ی معرفی فناوری های جدید خود را اجرا کرد. شاهد گوشی جدیدی از سوی این کمپانی نبودیم اما اوپو بازدیدکنندگان را نا امید نکرد و فناوری های جدید و جالبی را در زمینه موبایل به معرض نمایش گذاشت.پس از معرفی فناوری شارژ فوق سریع از سوی این کمپانی نوبت به یک سنسور هوشمند جذاب در زمینه ی تثیبت کننده ی تصاویر میرسد.همراه ما باشید.

اوپو ادعا کرد که این تنها فقط اولین سنسور هوشمند تثبیت کننده نیست بلکه کوچکترین تثبیت کننده در دنیا نیز است. ذات این سنسور شبیه به دیگر سنسور های بدون آینه است که پیش از این نیز دیده بودیم اما اوپو آن را در ابعاد بسیار کوچک تر تولید کرده است.در حالی که این طور به نظر میرسد که کار ساده ای است اما در حقیقت بسیار پیشرفته است.
تثبیت کننده های اوپتیکال فعلی معمولا به این شیوه کار می کنند که هر جا که لنز برای گرفتن لرزش ها حرکت میکند و اصولا از مکانیزم فنری استفاده میکنند.در حالی که در سنسور جدید، سنسور توسط یک محرکه ی هوشمند به خودی خود حرکت میکند.


همچنین اوپو ادعا میکند که سنسور جدیدی که به آن دست یافته است چندین مزیت نسبت به تثبیت کننده های اوپتیکال دارد . به طور مثال این سنسور هوشمند سرعت بسیار بالاتری در تثبیت تصاویر دارد و در عرض 15 میلی ثانیه کار خود را انجام میدهد در حالی که این مقدار در تثبیت کننده های اوپتیکال به 50 میلی ثانیه میرسد.همچنین دقت این سنسور بسیار بالاست و قادر به تثبیت لرزش های 3 میکرو متری است که این مقدار یک سوم تثبیت کننده های اوپتیکال است.همچنین در حالی که سنسور های اوپتیکال تنها در دو محور کار میکنند،سنسور های هوشمند اوپو میتوانند حرکت های انحرافی و دورانی را نیز تصحیح کنند. این سنسور ها نسبت به سنسور های معمولی مصرف انرژی کمتری نیز دارند.
همانند تکنولوژی تاثیر گذار شارژ سریع Super VOOC ،این سنسور هوشمند نیز بسیار جالب به نظر میرسد، اما اینکه چه موقع شاهد استفاده ی این سنسور در گوشی های هوشمند خواهیم بود هیچ سخنی از سوی کمپانی اوپو زده نشده است.اما انتظار می رود از این فناوری در گوشی های هوشمند در آینده ی نزدیک استفاده شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید