نمایشگری که با قیچی بریده می شود

0

نمایشگری که با قیچی بریده می شود

تمایل به استفاده از نمایشگرهای منعطف روز به روز بیشتر گسترش پیدا می کند. کمپانی های بزرگی نظیر سامسونگ و ال جی در تلاشند با تولید نمایشگرهای قابل انعطاف نسل بعدی تلفن های هوشمند را با انقلابی تکنولوژیک همراه کنند. در چنین شرایطی نهادهای تحقیقاتی دیگری نیز وجود دارند که بر برخی موارد ایده های بسیار هیجان انگیزی تولید می کنند.

موسسه ملی علوم مواد ژاپن اخیرا نمایشگری را تولید کرده که می توان آن را با استفاده از یک قیچی معمولی برید! این نمایشگر که از پلیکرهای هیبریدی فلزی – ارگانیک ساخته شده قادر است بدون شکسته شدن توسط قیچی بریده شود. همچنین پس از این کار نیز تنها چند ثانیه زمان لازم است تا نمایشگر با ساختار جدید هماهنگ شده و به بخش های کوچکتر قابل عملکرد تبدیل شود. علاوه بر این درست همانند کاغذهای الکترونیکی، این نمایشگر قادر است آخرین اطلاعات پیش از خاموش شدن را ذخیره کند تا در نوبت بعدی استفاده آنها را به کاربر یادآوری کند. البته این تکنولوژی در حال حاضر محدودیت های بسیار زیادی دارد. برای مثال نمایشگر مورد نظر تنها قادر به نمایش یک رنگ است و محیط پخش آن نیز بسیار کوچک است. به این ترتیب و با وجود اینکه احتمالا چندین سال تا توسعه بیشتر و صنعتی کردن آن فاصله داریم، می توان در آینده از مواردی مشابه برای ساخت لباس های الکترونیکی هوشمند و یا نمایشگرهایی که قادرند در هر فضایی تنظیم شوند استفاده کرد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید